skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیر عملیاتی سرور پارس: فیلترینگ درخواست برای سرور مجازی را افزایش داد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۳ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پارس هاست

مدیر عملیاتی سرور پارس معتقد است فیلترینگ و محدودیت‌های اینترنت باعث شده است شرکت‌های فعال در حوزه سرور مجازی خدمات‌شان را از خارج کشور به داخل منتقل کنند همچنین درخواست برای دریافت سرور مجازی افزایش یافته است.

به گزارش پیوست، سرور پارس طی رویدادی از هویت بصری جدید، زیر مجموعه خود، پارس‌هاست رونمایی کرد. پارس هاست قرار است با هویت جدید خود وارد حوزه خدمات ابری شود.

علی کتابی، مدیر عملیاتی سرور پارس در نشست خبری این رویداد گفت: محدودیت‌های اینترنتی و فیلترینگ، شرکت‌هایی مثل ما را ناچار کرد که خدمات‌مان را از خارج کشور جمع کنیم و داخل کشور بیاوریم. اگر ارتباط ایران و خارج قطع می‌شد کسی که روی سرور خارج کشور قرار داشت دچار مشکل می‌شد و فکر می‌کرد سایتش از طرف ما قطع شده است. اگر بحث اجبار وجود نداشته باشد و هر خدماتی را به صرفه ارائه دهیم و برگشت مالی داشته باشد.

او درباره بستر مورد نیاز در این مورد توضیح داد: وقتی می‌روید بیرون از ایران سرور راه‌اندازی کنید تجهیزات‌تان را با دلار ۵ هزار تومان گرفتید و بعد ۵۰ هزار تومان شده است. در این شرایط برنامه‌ریزی برای برگشت سرمایه ممکن نیست.

سرور مجازی پارس هاست
از راست به چپ: علی صدرالدینی، شادی بابایی، علی کتابی

فیلترینگ هم مثبت بود هم منفی

کتابی همچنین در مورد اثرات فیلترینگ گفت: فیلترینگ هم مثبت بود هم منفی. برخی افراد نیاز به سرورهای مجازی داشتند تا از داخلش یک سری سایت‌ها را باز کنند و تعداد مشتریانی از این جهت به ما اضافه شدند.

او ادامه داد: علاوه بر این مشکلاتی در اینترنت پیش می‌آمد که مشتریان فکر می‌کردند از طرف ماست و باید توضیح می‌دادیم که ارتباطی به ما ندارد.

مدیر عملیاتی سرور پارس همچنین گفت: همیشه دوست داشتیم دیتاسنتر خودمان را داشته باشیم ولی می‌دانیم در ایران یک روز برق نیست یک روز آب نیست پس سیاست‌مان این بود که تخم مرغ‌هایمان را در یک سبد نچیدیم. ما با تمام شرکت‌های دیتاسنتر کشور کار می‌کنیم.

او خبر داد افتتاح دیتاسنتر ابری از برنامه‌های آتی این شرکت است.

کتابی همچنین گفت: حداقل با ماهی یک حمله DDoS مواجه هستیم.

شادی بابادی، مدیر مارکتینگ سرور پارس نیز در این نشست خبری گفت: یکی دیگر از خدمات ما گواهینامه امنیتی ssl است. ما ۱۲ سال است این خدمات را به ارگان‌ها ارائه می‌کنیم. مبنا را بر کیفیت خدمات‌مان می‌گذاریم و همیشه با کیفیت‌ترین محصولات را ارائه کنیم. اما با گذشت زمان دیدیم باید فعالیت مارکتینگی انجام دهیم. تا الان نزدیک به صد هزار سایت را میزبانی کردیم.

https://pvst.ir/g7t
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو