skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قیمت بیت‌کوین تا ۳۵ هزار دلار افزایش یافت

۲ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ETF قیمت بیت‌کوین

براساس گمانه‌زنی‌ها احتمال تایید صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌کوین افزایش یافته و به همین دلیل در روز سه‌شنبه، قیمت بیت‌کوین به ۳۵ هزار دلار رسید. رقمی که در یک‌سال و نیم گذشته بی‌سابقه بوده است.

به گزارش پیوست، افزایش قیمت بیت‌کوین در روز گذشته توانست باعث شکل‌گیری ذهنیت روند صعودی در بازار ارزهای دیجیتال شود. اما دلیل این موضوع با افزایش گمانه‌زنی‌های تایید ETF بیت‌کوین، توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مرتبط است. موضوعی که در هفته گذشته و در پی انتشار خبر جعلی کوین‌تلگراف در مورد تایید ETF بیت‌کوین، باعث رشد ناگهانی قیمت بیت‌کوین شد و نشان داد تقاضای زیادی برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین شکل گرفته است.

به این ترتیب می‌توان انتظار داشت که هرگونه تایید SEC برای صندوق‌های قابل معامله در بورس پیشنهاد شده توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری آمریکایی (که تاکنون به بیش از ۱۰ صندوق پیشنهاد رسیده است)، می‌تواند تقاضا برای بیت‌کوین را افزایش دهد.

با نگاهی به تاثیر انتشار این اخبار و تاثیر آنها روی نمودار قیمت بیت‌کوین می‌توان نتیجه گرفت؛ ETF بیت‌کوین راهی برای سرمایه‌گذارانی است که پیش‌تر برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال محتاط بوده‌‌اند و همین موضوع باعث ورود موج جدیدی از سرمایه به این بازار می‌شود. به صورت کلی ETF بیت‌کوین راهی برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند که بدون داشتن مالکیت مستقیم در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنند.

این افزایش قیمتی بیت‌کوین به حدود ۳۵ هزار دلار در حالی اتفاق می‌افتد که کمتر از ۲۰۰ میلیون دلار به بازار تزریق شده است. در حال حاضر کمتر از ۲۰ میلیون واحد بیت‌کوین استخراج شده است و بخش قابل توجهی از این بیت‌کوین‌ها به دلایلی مانند گم شدن کلید خصوصی یا فراموشی، دیگر قابل معامله نیستند. به همین دلیل بسیاری از کارشناسان با تخمین سرمایه‌گذاری‌های احتمالی شرکت‌هایی مانند بلک‌راک که سرمایه‌های تریلیون دلاری را مدیریت می‌کنند، بر این عقیده‌اند که تایید ETF می‌تواند حداقل میلیاردها دلار را وارد ارزهای دیجیتال کند.

Steen Jakobsen، مدیر ارشد فناوری Saxo در مصاحبه با رویترز گفته: ارزش هر دارایی وابسته به میزان استفاده افراد است. باتوجه به این موضوع که ETF  علاقمه‌مندان زیادی دارد، نقدینگی را افزایش می‌دهد.

با گسترش گمانه‌زنی‌های مرتبط با تایید ETF بیت‌کوین علاوه‌بر افزایش قیمت بیت‌کوین، اتریوم هم توانست به بالاترین قیمت خود از اگوست رسیده است. همچنین سهام‌های مرتبط با شرکت‌های رمزارزی مانند صرافی کوین‌بیس و میکرواستراتژی هم افزایش پیدا کردند.

در بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری که درخواست ETF خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا داده‌اند، بلک‌راک با iShares ETF بیشتر توجه‌ها را به خود جلب کرده است. چراکه نام این صندوق به لیست شرکت تسویه معاملات بازار بورس نزدک یا DTCC اضافه شده است. در این مورد تحلیل‌گر بلومبرگ معتقد است اضافه شدن نام صندوق به لیست DTCC می‌تواند بخشی از فرآیند عرضه یک ETF ارز دیجیتال به بازار باشد.

در کنار بلک‌راک، شرکت‌های سرمایه‌گذاری دیگری مانند گری‌اسکیل هم درخواست ETF خود را ثبت کرده‌اند. شرکتی که درخواستش رد و در نهایت قاضی فدرال تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را برای رد پیشنهاد ETF شرکت Grayscale Investments را لغو کرد. به همین دلیل فشارهای قضایی روی SEC‌افزایش یافته و با اضافه شدن نام ETF بلک‌راک به DTCC، علاقه‌مندان به بازار ارزهای دیجیتال احتمال تایید را بیشتر می‌بینند.

https://pvst.ir/g7i

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو