skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آموزش خرید اینترنتی و تهیه آنلاین طرح ترافیک روزانه

ابوالفضل پارسائی نویسنده میهمان

۲۷ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۷ دقیقه

خرید اینترنتی طرح ترافیک روزانه، کار بسیاری از شهروندان را برای مراجعه حضوری به نقاط پرتردد شهر که دارای طرح ترافیک است آسان کرده است. طرح ترافیک به طور عمده برای شهرها و محورهای حمل و نقل عمومی و سایر مناطق پرترافیک به صورت روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه استفاده می‌شود. اجرای این طرح به شهروندان کمک می‌کند تا الگوهای حجم ترافیک در طول روز را بررسی کنند و بتوانند برنامه‌ریزی مناسبی برای بهبود جابجایی و کاهش زمان سفر خود داشته باشند.

اگر شما نیز می خواهید وارد طرح ترافیک شهری شوید باید با خرید اینترنتی طرح، مجوزلازم را کسب کنید. حتی اگر ساکن محدوده طرح ترافیک باشید هم از این قاعده مستثنی نمی شوید و لازم است به قوانین دقت لازم را داشته باشید. با ما در این مطلب همراه شوید تا شما را با خرید اینترنتی طرح ترافیک روزانه بیشتر آشنا کنیم.

روش های خرید اینترنی طرح ترافیک روزانه

اجرای طرح ترافیک با هدف بهبود جریان ترافیک و کاهش آلودگی هوا در شهرهای مختلف از جمله تهران اجرا شده است. با اجرای این طرح، دستورالعمل‌های سختگیرانه‌تری برای وارد شدن خودرو به منطقه مشخص شده در ساعات پیک روز اجرا می‌شود. این عمل باعث کاهش تعداد خودرو در خیابان‌ها و مسیرهای مرتبط و در نتیجه جریان راحت حرکت خودرها می گردد. از طرفی روش های مختلفی برای خرید اینترنتی طرح ترافیک در پیش روی شهروندان قرار دارد که در ادامه مطلب به آن می پردازیم.

خرید اینترنتی طرح ترافیک روزانه از سایت تهران من

برای خرید طرح ترافیک از طریق سامانه تهران من، می‌توانید به مراحل زیر عمل کنید:

۱. در مرورگر خود  وارد سایت تهران من به آدرس my.tehran.ir شوید.

۲. اگر حساب کاربری در سامانه «تهران من» ندارید باید ابتدا ثبت نام کنید. در صورت داشتن حساب کاربری، با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود وارد سامانه شوید.

۳. پس از ورود به حساب کاربری، بخش «داشبورد من» را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

۴. سپس روی گزینه «افزایش اعتبار» بزنید و به میزان مبلغ مورد نظر شارژ خود را برای خرید اینترنتی طرح ترافیک افزایش دهید. این مبلغ به هرمیزان که باشد در حساب شما می ماند تا در صورت نیاز به تردد مجدد در محدوده ترافیک به میزان لازم ازآن کسر شود. در واقع با این قابلیت شما نوعی کیف پول برای خرید طرح ترافیک در اختیار خواهید داشت.

۵. در مرحله بعد وارد «خدمات طرح ترافیک» شوید و از آنجا گزینه «درخواست انتخاب روز» را انتخاب کنید.

۶. در صفحه ای که برای شما باز می شود باید شماره پلاک خودرو و شماره VIN را وارد کنید و وارد مرحله بعد شوید.

۷. در مرحله بعد سامانه از شما می خواهد اطلاعات ثبت شده را تایید کنید.

۸. پس از تایید باید جزئیات بیشتر خودرو مانند سال ساخت، رنگ، شماره شاسی و… را در صفحه بعد وارد کنید.

۹. در نهایت به صفحه پرداخت هدایت می‌شوید. در این صفحه، شما باید روش پرداخت خود را انتخاب و مبلغ طرح را پرداخت کنید.

۱۰. پس از پرداخت موفق، جزئیات طرح و شماره تأیید آن به شما نشان داده خواهد شد.

خرید طرح ترافیک روزانه از اپلیکیشن تهران من

یکی دیگر از راه‌های خرید اینترنتی طرح ترافیک روزانه نصب و راه‌اندازی اپلیکیشن «تهران من» است. این اپلیکیشن کلیه خدمات شهروندی پایتخت را از طریق یک درگاه مشترک فراهم کرده است وامکانات و خدمات مختلفی را در دسترس شهروندان قرار می‌دهد. نصب و استفاده از این اپلیکیشن بسیار ساده است و همچنین زمان صرف شده برای درخواست خدمات به طور قابل توجه‌ای نسبت به سایر روش‌ها کمتر می‌باشد.

برای این منظور می‌توانید از قسمت «خودرو من» برای استفاده از خدمات مختلف از جمله خرید طرح ترافیک، رزرو معاینه فنی و… اطلاعات خودرو خود را در این اپلیکشن ثبت کنید تا بتوانید ازسرویس‌های این برنامه بهره‌مند شوید.

خرید طرح ترافیک روزانه با کد دستوری

برای خرید طرح ترافیک روزانه با کد دستوری در تهران، می‌توانید کد #137* را شماره گیری و سپس گزینه ۶ (تهران من) را انتخاب کنید. در مرحله بعد لازم است کد ملی خود را وارد کنید. سپس برای تایید اطلاعات وارد شده، عدد 1 را ارسال کنید. بعد از انجام این مراحل می توانید با زدن عدد ۳ طرح ترافیک روزانه مورد نظر خود را همراه با وارد کردن پلاک خودرو، انتخاب کنید.

خرید اینترنتی طرح ترافیک روزانه با سایر اپلیکشن ها مانند آپ و…

با استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف، کاربران می‌توانند به راحتی و بدون نیاز به حضور در محل‌های فروش، طرح ترافیک روزانه، هفتگی یا سالیانه مورد نظر را خریداری کنند، در زمان و هزینه نقل و انتقال مربوط به خرید طرح ترافیک صرفه‌جویی نمایند و در هر زمان و مکانی به خدمات موردنیاز خود دسترسی داشته باشند. همچنین کاربران می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌های معتبر، در هر شرایطی با پشتیبانی مشتریان تماس بگیرند و در صورت بروز هرگونه مشکل یا سؤال، راهنمایی و راهکارمناسبی دریافت کنند. یکی دیگر از مزیای خرید اینترنتی طرح ترافیک روزانه با استفاده از اپلیکیشن، راحتی و امنیت روش‌های پرداخت الکترونیک (مثل کارت بانکی یا شبکه‌های پرداخت درون برنامه‌ای) است.

نکته های مهم خرید اینترنتی طرح ترافیکی روزانه

طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۸ در پایتخت اجرا می‌شود.

در قانون جدید امکان یک بار خروج رایگان ازطرح که سابقا برقرار بود لغو شده است.

برای افرادی که در محدوده طرح ترافیک، ساکن هستند امکان یک بار خروج رایگان تا قبل از ساعت ۹ و یک بار ورود رایگان بعد از ساعت۱۶ وجود دارد.

طرح کاهش آلودگی در روز‌های پنج شنبه از ساعت ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳ اجرا می‌شود که شامل طرح ترافیک نیست.

تردد بیش از سهیمه مجازمشمول پرداخت عوارض می‌شود. سهمیه مجاز پلاک تهران ۲۰ روز در هر فصل و سهیمه مجاز پلاک غیرتهران ۱۵ روز در هر فصل می‌باشد.

اگر قبل از ورود به طرح ترافیک نسبت به رزرو و خرید طرح اقدام نکنید عوارض تردد خودروی شما با بیشینه ضرایب محاسبه خواهد شد.

طرح ترافیک چیست؟

طرح ترافیک یک سیستم مدیریت ترافیک است که برای کاهش ترافیک و آلودگی هوا در مناطق شهری پرتراکم استفاده می شود. این سیستم با اعمال محدودیت هایی بر تردد خودروها در یک منطقه خاص، از ورود خودروهای غیرضروری به آن منطقه جلوگیری می کند.

طرح ترافیک در شهر تهران از سال ۱۳۵۸  و در محدوده ای به مساحت ۱۲۵ کیلومتر مربع اجرا می شود. این محدوده از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از شرق به خیابان شریعتی و هفده شهریور محدود می شود.

طرح ترافیک تهران در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶ صبح تا ۱۹ اجرا می شود و در این مدت، ورود خودروهای شخصی فاقد طرح به محدوده طرح ممنوع است. ساکنان محدوده طرح ترافیک می توانند با پرداخت عوارض طرح، یک بار ورود رایگان قبل از ساعت ۹ صبح و یک بار خروج رایگان بعد از ساعت ۱۶ داشته باشند.

پایان

در سال جدید طرح ترافیک با دقت لازم و اعمال قوانین مشخص شده از مراجع ذی ربط، اجرا می‌شود. شهروندان تنها بر اساس ضوابط جدید و خرید اینترنتی طرح ترافیک روزانه، هفتگی، ماهیانه یا سالیانه قادر به تردد در محدوده‌های اعلام شده هستند؛ در غیر اینصورت تردد غیرمجاز شمرده می‌شود و مطابق با قانون جریمه‌ای برای آن در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر اینکه بدهی فرد خاطی برای عوارض تردد به حساب پلاک خودرو منظور و در نهایت از روش‌های قانونی دریافت می‌گردد. با راهنمای خرید اینترنتی طرح ترافیک روزانه که در این مطلب ارائه شد می‌توانید با خیال راحت و بدون نگرانی از جریمه در محدوده ترافیک رفت و آمد کنید. در پایان‌امیدواریم از این مطلب بهره لازم را برده باشید.

آدرس سایت خرید اینترنتی طرح ترافیک روزانه چیست؟

برای خرید طرح ترافیک از طریق سامانه تهران من،باید وارد سایت تهران من به آدرس my.tehran.ir شوید.

چگونه از خدمات اپلیکیشن تهران من برای خرید طرح ترافیک استفاده کنیم؟

می توانید از قسمت «خودرو من» برای استفاده از خدمات مختلف از جمله خرید طرح ترافیک، رزرو معاینه فنی و… اطلاعات خودرو خود را در این اپلیکشن ثبت کنید تا بتوانید ازسرویس های این برنامه بهره مند شوید.

آیا روزهای پنج شنبه ساعات طرح ترافیک تغییر می کند؟

خیر، فقط طرح کاهش آلودگی در روزهای پنج شنبه از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۸ اجرا می شود که شامل طرح ترافیک نیست.

برای خرید طرح ترافیک از چه کد دستوری استفاده کنیم؟

برای خرید طرح ترافیک روزانه با کد دستوری در تهران، می‌توانید کد #137* را شماره گیری و سپس گزینه ۶ (تهران من) را انتخاب کنید.

https://pvst.ir/goy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو