skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

یک مربی هوش مصنوعی به پلتفرم آموزشی لینکدین اضافه می‌شود

تحریریه پیوست

۱۲ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ مهر ۱۴۰۲

کاربران پلتفرم آموزشی لینکدین «LinkedIn Learning» به زودی به یک مربی هوش مصنوعی دسترسی خواهند داشت. این ابزار هوش مصنوعی براساس هزاران آموزش موجود در این پلتفرم که از سوی افراد متخصص تهیه شده، راهنمایی‌هایی را در اختیار کاربران می‌گذارد.

به گزارش پیوست به نقل از فست‌کامپانی، این پلتفرم مدت‌ها است که روی آموزش ویدیویی تمرکز دارد و متخصصان متعددی در این پلتفرم دروس خود را در موضوعات مختلف از جمله روابط تجاری تا آموزش جاوااسکریپت در اختیار کاربران می‌گذارند. سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی این پلتفرم از این پس به کاربران اجازه می‌دهد تا سوالات تجاری خود را پرسیده و توصیه‌هایی درمورد آن دریافت کنند. این سیستم در ابتدا کار خود را با موضوعات رهبری و مدیریتی آغاز می‌کند و براساس گنجینه عظیم ویدیو‌ها، پاسخ‌های خاصی را با توجه به شغل و شرایط کاربر ارائه خواهد کرد.

هری سرینیواسان، رئیس بخش ارائه راه‌حل‌ برای استعداد‌های حاضر در لینکدین، می‌گوید: «ما نقش امروزمان را می‌دانیم-می‌دانیم چه مهارت‌هایی را [در لینکدین] دنبال می‌کنید. از آنجایی که چیزهای زیادی از شما می‌داینم، می‌توانیم شخصی‌سازی کنیم.»

او می‌گوید این ابزار می‌تواند پاسخ‌هایی مفید‌تر از موتور جستجو یا چت‌بات‌های عمومی مثل ChatGPT ارائه کند.

هوش مصنوعی همانند یک انسان در نقش مربی تجاری، در مسیر خود سوالات متفاوتی را مطرح کرده و کاربران را به صحبت درمورد مشکلات و تجربیات مشابه ترغیب می‌کند. سرینیواسان می‌گوید: «ما یاد گرفتیم که مربی‌ها و آموزگار‌ها در حال حاضر چطور این کار را انجام می‌دهند.»

این روبات علاوه بر ارائه پیشنهادات سریع، ویدیو‌های یادگیری مختلفی را براساس موضوع مورد نظر به کاربران پیشنهاد می‌دهد. به گفته سرینیواسان، این ابزار قرار نیست جایگزین آموزش ویدیویی شود و در واقع هدف از ارائه آن، هدایت ترافیک بیشتری به سمت دوره‌های آموزشی است و کاربران می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به هوش مصنوعی رجوع کنند.

پلتفرم‌های آموزشی دیگری همچون Khan Academy و Duolingo نیز با رویکرد مشابهی دستیار‌های هوش مصنوعی خود را با تمرکز بر مبحث آموزش ارائه کرده‌اند. اما روبات جدید لینکدین می‌تواند کاربرانی که شاید قصد مشاهده ویدیو آموزشی ندارند را نیز به یک دوره آموزشی جذب کند و در واقع یک عملکرد تبلیغاتی دارد. به گفته سرینیواسان، آزمون‌های اولیه نشان می‌دهد که مدیران ارشد بیشتر از دیگر ابزارهای آموزشی بازخورد خود را به این ابزار ارائه می‌کنند و دلیل آن هم سادگی و سرعت بالای استفاده از آن است. مدیران ارشد در واقع می‌توانند هنگام جلسات خود سوالات مختلفی را برای هوش مصنوعی مطرح کنند.

سرینیواسان می‌گوید در بیشتر مواقع یک تب مرورگر خود را روی هوش مصنوعی قرار داده تا بتواند سوالات احتمالی خود درمورد یک موضوع کاری یا مبحث جلسه را برایش مطرح کند.

همچنین با اینکه بیشتر کاربران پلتفرم آموزشی لینکدین از طریق اشتراک شرکتی خود به این ابزار دسترسی دارند، این سیستم حریم خصوصی کاربران را تضمین کرده و کارکنان لینکدین یا همکاران شما امکان نظارت بر سوالات را ندارند.

لینکدین به زودی و در سال جاری، قابلیت جدید خود را برای کاربران طرح مرکز یادگیری لینکدین (LinkedIn Learning Hub) نیز عرضه می‌کند.

https://pvst.ir/g2s

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو