skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

زاکربرگ در یک پادکست معروف قدرت متاورسی متا را به رخ کشید

۸ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیرعامل متا بالاخره توانست تصویر مطلوبی از تکنولوژی متاورسی خود را به نمایش بگذارد. زاکربرگ در آنچه «اولین مصاحبه متاورسی» می‌نامد با لکس فریدمن مکالمه‌ای بسیار طبیعی را با استفاده از هدست متا انجام دادند.

به گزارش پیوست به نقل از فیوچریزم، هردو طرف در این مصاحبه با آواتار‌های بسیار واقعی مقابل یکدیگر حضور یافتند و اینبار خبری از تصاویر کارتونی و نیم‌تنه پیشین، نبود.

گفتنی است که این VR واقع گرایانه حاصل اسکن‌های متعدد از تصویر صورت فرد و ایجاد یک مدل کامپیوتری است و تکنولوژی ساخت و استفاده از این تصاویر هنوز در اختیار کاربران معمولی نیست. پس از ساخت مدل کامپیوتری، هدست متا حالت‌های چهره فرد را تشخیص داده و تغییرات چهره را بر آواتار سه بعدی اعمال می‌کند.

به گفته زاکربرگ پس از ایجاد مدل سه بعدی و تشخیص حالت‌های چهره «نسخه کد‌گذاری شده‌ای از شکل و شمایل شما برای طرف مقابل ارسال می‌شود» که به ادعای او از پهن‌باند کمتری نسبت به ویدیو استفاده می‌کند و به لطف تکنولوژی VR حس حضور را به فرد مقابل القا خواهد کرد.

به گفته مدیرعامل متا، این کار نیازمند توان سخت‌افزاری بالایی است که کوئست پرو تجهیزات لازم برای انجام آن را دارد.

با این حال آنچه روز پنجشنبه در پادکست فریدمن شاهدش بودیم یک تکنولوژی در دست توسعه است و در صورت عرضه عمومی و امکان استفاده تمامی کاربران، تجربه واقعیت مجازی را متحول می‌کند.

از آنجایی که این تصاویر به لطف اسکن چندین ساعته با صدها دوربین گران‌قیمت ایجاد شده‌اند، کاربر معمولی هنوز امکان استفاده از آن را ندارد.

به گفته زاکربرگ، برنامه متا برای آینده این است که بتوانید «یک اسکن خیلی سریع» را تنها با استفاده از گوشی همراه انجام داده و آواتار خود را به واقعیت مجازی منتقل کنید.

او به فریدمن گفت: «کافی است گوشی خود را برداشته و چند دقیقه‌ای جلوی صورتتان حرکت دهید، چند جمله بگویید و حالت چهره را چندین بار تغییر دهید… حاصل آن چیزی در حد و اندازه امروز ما است.»

انتظار نمی‌رود آنچه زاکربرگ برای کاربران معمولی ترسیم کرده به زودی روانه بازار شود اما آنچه روز پنجشنبه شاهدش بودیم، بهترین خروجی پروژه متاورسی او به حساب می‌آید.

https://pvst.ir/g1i

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو