skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول: 5G در ایران توجیه اقتصادی ندارد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۸ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول گفت با تعرفه‌های موجود 5G در ایران توجیه اقتصادی ندارد و این شرکت در صورت تداوم شرایط فعلی برنامه بلندمدتی برای تبدیل سایت‌های 4G به 5G ندارد.

به گزارش پیوست، وحید شاه منصوری، مدیر مرکز تحقیق و توسعه همراه اول، در مراسم افتتاح آزمایشگاه 5G این شرکت در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: شبکه‌ آزمایشی 5G به خاطر محدودیت گوشی‌ها چندان در کشور گسترده نیست. امیدواریم با توسعه شبکه، سامسونگ و اپل نیز 5G را پشتیبانی کنند. رویکرد ما احتمالاً باید سمت مودم 5G برود.

او همچنین خبر داد مزایده تعیین تکلیف فرکانس 5G به‌زودی برگزار می‌شود.

شاه منصوری ادامه داد: بحث دیگر در این خصوص، بیزینس و اقتصاد است. 5G با تعرفه‌های فعلی توجیه اقتصادی ندارد و بازگشت سرمایه آن صورت نمی‌گیرد. در شرایط فعلی ما در همراه اول هیچ برنامه بلندمدتی برای تبدیل سایت‌هایمان به 5G نداریم.

رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه در مورد توجیه‌پذیری اقتصادی 5G در دنیا گفت: هیچ اپراتوری در دنیا نتوانسته اقتصاد 5G را توجیه‌پذیر کند و سرمایه‌گذاری در این صنعت زیان‌دهی دارد اما بازگشت سرمایه در پنج شش سال ممکن است. تکنولوژی فراهم شده و از سویی باید کشش آن در بازار هم ایجاد شود.

در ادامه این مراسم، خبرنگاران از امکانات بخش‌های مختلف آزمایشگاه 5G همراه اول بازدید کردند.

https://pvst.ir/fxy
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو