skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل کوین‌بیس: تاثیر جدی ارزهای دیجیتال بر انتخابات آمریکا

۲۰ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ارزهای دیجیتال انتخابات آمریکا

«سیاست‌های فعلی آمریکا در مورد ارزهای دیجیتال باعث بوجود آمدن شکافی میان نیازهای کاربران آمریکایی و رویکرد دولت این کشور شده است.» برایان آرمسترانگ، مدیرعامل صرافی کوین‌بیس با اشاره به این جمله، گفته: به دلیل همین شکاف، ارزهای دیجیتال به یکی از داغ‌ترین موضوعات انتخابات آمریکا تبدیل خواهد شد.

صرافی ارزدیجیتال آمریکایی کوین‌بیس به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم تبادل ارزدیجیتال در آمریکا در دوره بایدن مشکلات و چالش‌های قانونی بسیاری را تجربه کرد. از طرفی ارزهای دیجیتال در بین کاربران آمریکایی هم محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند و امروزه شاهد تاثیر ارزهای دیجیتال در کمپین‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا هستیم.

در همین راستا مدیرعامل کوین‌بیس در مصاحبه با Yahoo Finance، پیش‌بینی‌های خود در مورد نقش کریپتو برای انتخابات سال آینده آمریکا اعلام کرده و گفته نمایندگان واشنگتن قدرت رای‌دهندگان جامعه کریپتو را برای رقابت در انتخابات پیش رو درک نمی‌کنند.

او گفته: به نظر نمی‌رسد قدرت بلوک جامعه رای‌دهنده رمزارز برای نمایندگان واشنگتن درک شده باشد و به همین دلیل در انتخابات سال ۲۰۲۴ شاهد مطالبات کریپتویی از نامزدها خواهیم بود. حدود ۵۶ میلیون نفر در آمریکا از ارزهای‌ دیجیتال استفاده کرده‌اند و این عدد ۵ برابر از وسایل نقلیه الکترونیک بیشتر است.

در فضای انتخابات آمریکا و میان نامزدهای این دوره هم موضوع ارزهای دیجیتال به یکی از موضوعات اصلی تبدیل شده است. در این بین می‌توان به ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا اشاره کرد که وعده جلوگیری از CBDC یا همان ارزدیجیتال بانک مرکزی را در صورتی پیروزی خود داده است. همچنین رابرت اف کندی جونیور، از دیگر نامزدهای این دوره، مخالفت خود را با دلار دیجیتال اعلام کرده است. تمرکز این دو نامزد در مورد دلار دیجیتال مربوط به مشکلات مرتبط با حریم‌خصوصی است.

البته براساس گزارش مدیر دارایی‌های کریپتویی گری‌اسکیل، کاخ سفید در این دوره حاملی CBDC خواهد بود. چراکه جو بایدن و دونالد ترامپ براساس نظر سنجی‌ها در مورد بررسی CBDC موافق هستند.

صرافی کوین‌بیس در واشنگتن برای یک چارچوب نظارتی شفاف فضای رمزنگاری لابی کرده است. کنگره در حال بحث در مورد لوایح دو حزبی است که ممکن است در نهایت به قوانینی منجر شود که در فعالیت شرکت‌ها و کاربران تاثیرگذار باشد. اما آرمسترانگ با اشاره به احتمال ایجاد یک صندلی جدید در کمیسیون بورس و اوراق بهادار در سال ۲۰۲۴، گفت: قانون تنها گزینه برای شرکت های رمزنگاری نیست.

او با اشاره به جایگزینی احتمالی گری جنسلر رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادرا آمریکا گفت: «فکر می‌کنم این احتمال وجود دارد که در سال ۲۰۲۴ یا بعد از آن یک صندلی متفاوت در SEC داشته باشیم.» گفتنی است کوین‌بیس در ماه ژوئن توسط SEC به اتهام نقض قوانین امنیتی مورد شکایت قرار گرفت.

https://pvst.ir/fwh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو