skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آمریکا برای مبارزه با فرار مالیاتی از هوش مصنوعی کمک می‌گیرد

۱۹ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سازمان خدمات درآمد‌های داخلی آمریکا (IRS)، برای جلوگیری از فرار مالیاتی بخشی از بودجه ۸۰ میلیارد دلاری قانون کاهش مالیات (IRA) را طی یک قرارداد چند‌ میلیارد دلاری به استفاده از هوش مصنوعی اختصاص می‌دهد.

به گزارش پیوست، IRS می‌خواهد با استفاده از هوش مصنوعی حقه‌های مالیاتی و الگو‌های دور زدن آن را شناسایی و از آنها جلوگیری کند.

به گفته سیاتل‌تایمز، هوش مصنوعی در شناسایی الگو‌ها و جریان‌ها به IRS کمک کرده و این آژانس به‌واسطه آن می‌تواند درآمدهای مخفی بزرگ‌ترین شراکت‌ها را شناسایی کند. این مساله یکی از مشکلات مهم حسابرسی است که IRS همچنان با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

طبق اعلام IRS، این طرح تا پایان ماه جاری (سپتامبر) به صورت آزمایشی روی ۷۵ مورد از بزرگترین شراکت‌های آمریکا که به کمک هوش مصنوعی شناسایی شده‌اند، اجرا می‌شود. تمامی این شراکت‌ها که بیشتر از ۱۰ میلیارد دلار دارایی را شامل می‌شوند، در هفته‌های آینده هشدار‌ حسابرسی دریافت می‌کنند.

در ماه‌های آینده استفاده از هوش مصنوعی بیشتر می‌شود. در ماه اکتبر ۵۰۰ هشدار برای شراکت‌های بزرگی که ابهاماتی در ترازنامه‌ آنها شناسایی شده ارسال می‌شود و در صورت عدم ارائه توضیحات تا پایان سال یا ابتدای سال آینده، روند حسابرسی رسمی این شراکت‌ها آغاز می شود.

البته که استفاده از هوش مصنوعی باعث انتقادات جدیدی شده و بسیاری از بی اعتمادی مالیات‌دهندگان نسبت به ابزارهای جدید می‌گویند.

گروور نورکوئیست، بنیان‌گذار و نماینده گروه محافظه‌کار Americans for Tax Reform، می‌گوید IRS در گذشته هم مشکلات اجرای کد مالیاتی را به گردن الگوریتم‌ها انداخته است. او معتقد است استفاده از هوش مصنوعی هم راهکار دیگری برای IRS است تا خود را از اتهامات سو‌گیری سیاسی و اجرای ناعادلانه قوانین مبرا کند.

IRS اطلاعات دقیقی درمورد نحوه استفاده از AI برای جلوگیری از فرار مالیاتی منتشر نکرده است اما دنیل ورفل،‌کمیسر IRS، معتقد است این تکنولوژی برای شناسایی «تهدید‌های پیروی از مقررات» استفاده می‌شود که به سختی قابل شناسایی هستند. استفاده از هوش مصنوعی بار کاری این آژانس در زمینه حسابرسی را کاهش می‌دهد.

IRS در حال حاضر به لطف قوانین بانکی، الزام ارائه اطلاعات و معاهدات مالیاتی، بزرگترین دیتابیس اطلاعات مالی را در اختیار دارد اما نمی‌تواند اطلاعات مالیاتی شراکت‌های بزرگ را با موارد دیگر مقایسه کند. هوش مصنوعی قرار است راه را برای این کار هموار می‌کند.

https://pvst.ir/fw7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو