skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزارت تعاون سامانه انتقال الکترونیکی عضویت تعاونی‎‌ها را روی شبکه ققنوس راه‌اندازی کرد

۱۳ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری شرکت ققنوس، سامانه انتقال الکترونیکی عضویت تعاونی‌ها را معرفی و راه‌اندازی کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ققنوس، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری شرکت ققنوس و در آستانه هفته تعاون با استفاده از این فناوری، سامانه انتقال الکترونیکی عضویت تعاونی‌ها که به اختصار ساعت نامیده می‌شود را معرفی و راه‌اندازی کرد.

سامانه ساعت که یک نرم‌افزار غیرمتمرکز (DApp) محسوب می‌شود بر روی شبکه بلاک‌چین ققنوس فعال شده است و شرکت ققنوس ارائه و میزبانی آن را بر عهده دارد. 

سهامداران عضو و غیر عضو شرکت‌های تعاونی با استفاده از این سامانه می‌توانند سهامشان را در قالب توکن بر بستر امن دفتر کل توزیع‌شده از طریق کیف توکن ققنوس دریافت کرده و با تأیید و امضای دیجیتال اعضای هیئت مدیره، ارزش سهام را به یکدیگر انتقال دهند. همچنین امکان ارزش‌گذاری سهم‌ها بر اساس میزان عرضه و تقاضا و ایجاد بازار ثانویه نیز به‌عنوان مراحل بعدی این طرح در نظر گرفته شده است.

سامانه انتقال الکترونیک عضویت تعاونی‌ها با هدف ایجاد یک بازار منسجم برای تبادل سهام شرکت‌های تعاونی به منظور افزایش نقدینگی سهام این شرکت‌ها و تسهیل نظارت در بخش تعاون راه اندازی شده و قادر است تاثیرات مثبتی بر ایجاد یک زیرساخت برای بورس تعاون کشور، تأمین مالی بخش تعاون، امنیت و خدشه‌ناپذیری اطلاعات، دسترسی سرمایه‌گذاران خرد و استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران خارجی بگذارد.

https://pvst.ir/fvc

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو