skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل تپسی: بخشی از اطلاعات تپسی توسط هکرها به سرقت رفت

۱۱ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

مدیرعامل تپسی در توییتر خود خبر از سرقت اطلاعات این شرکت توسط هکرها داده است. او از تلاش هکرها برای اخاذی از این شرکت اطلاع داده و تاکید کرده که «تصمیم گرفتیم که به این اخاذی تن ندهیم». همچنین هکرها مدعی سرقت اطلاعات سفرها، راننده‌ها و مسافران تپسی شده‌اند.

به گزارش پیوست، میلاد منشی‌پور مدیرعامل تپسی خبر از سرقت اطلاعات این شرکت توسط هکرها داد و قصد هکرها را «اخاذی» عنوان کرد. مدیرعامل تپسی در توییتر خود نوشته است: «در چند روز گذشته متوجه دسترسی غیرمجاز به زیرساخت شرکت تپسی و برداشت بخشی از اطلاعات شدیم».

او تاکید کرده است: «به محض کشف این موضوع، ضمن ثبت شکایت، پلیس را در جریان قرار دادیم و راه دسترسی آنها را بستیم».

مدیرعامل تپسی قصد هکرها را بر اساس ایمیل‌های دریافت از سوی آنها «اخاذی» دانسته است. او گفته است: «مطابق ایمیل‌هایی که از گروه مهاجم دریافت کرده‌ایم، قصد آنها از این کار اخاذی بوده و برای عدم نشر اطلاعات، درخواست پول کرده‌اند».

او عنوان کرده است که «تصمیم گرفتیم که به این اخاذی تن ندهیم». منشی‌پور درباره علت این کار گفته است: «چرا که در مذاکره با آنها متوجه شدیم که نه تنها ضمانتی برای عدم نشر اطلاعات و سواستفاده‌های آتی وجود ندارد. بلکه تشویقی برای ادامه‌ این اقدام در مورد سایر شرکت‌ها نیز خواهد بود. در ادامه، تلاش ما کمک به پلیس برای شناسایی گروه مهاجم و جلوگیری از فروش اطلاعات است».

منشی‌پور از این اتفاق ابراز تأسف کرده و مسئولیت آن را پذیرفته است و در خاتمه صحبت‌های خود وعده داده تا بررسی دقیقی در مورد دلایل وقوع این سرقت اطلاعاتی انجام خواهد داد و متعاقبا گزارش این بررسی را اعلام خواهد کرد.

هکرها مدعی سرقت اطلاعات بیش از ۲۷ میلیون مسافر و ۶ میلیون راننده شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی و شماره همراه و همچنین اطلاعات ۱۳۶ میلیون سفر در کنار سورس کد برخی محصولات این شرکت شده‌اند.  با این حال تعداد راننده‌های تپسی طبق گزارش‌های کدال در حدود ۲.۵ میلیون نفر عنوان شده است. این در حالی است که هکرها ادعای سرقت اطلاعات ۶ میلیون راننده را داشته‌اند.

تایید صحت و سقم این اطلاعات توسط پیوست امکان‌پذیر نیست و در این گزارش تنها ادعای هکرها درباره سرقت اطلاعات تپسی نقل شده است.

https://pvst.ir/ful

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو