skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

معاون وزیر ارتباطات از رفع مشکل دیوار و شیپور خبر داد

میثم قاسمی تحریریه

۱۰ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ شهریور ۱۴۰۲

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات از «حل موضوع» برخورد با دو پلتفرم دیوار و شیپور خبر داد. پیش از این نامه‌ای از وزارت صمت منتشر شده بود که نشان می‌داد این وزارتخانه خواستار توقف فعالیت این دو پلتفرم شده است.

به گزارش پیوست، پس از آنکه روز چهارشنبه (۸ شهریور) سایت پیوست نامه وزارت صمت خطاب به اتحادیه کسب‌وکارهای فضای مجازی را منتشر کرد که در آن، این وزارتخانه خواستار توقف فعالیت پلتفرم‌های دیوار و شیپور شده بود، رضا باقری اصل معاون وزیر ارتباطات و دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات روز پنجشنبه در اکانت ویراستی خود نوشت: «طبق مصوبه دولت و بخشنامه معاونت حقوقی، درخواست برخورد یا تعلیق سکوهای کشور توسط دستگاه‌های قوه مجریه باید به تصویب کمیته‌ای که در مصوبه آمده برسد که در این مورد این‌چنین نشده و ضمناً مشکل تایید مالکیت ملک را با همکاری وزارت راه، صمت و کارگروه تعامل‌پذیری حل خواهیم کرد.»

باقری اصل روز جمعه در همان حساب کاربری نوشت: «از دوستان وزارت صمت و راه و شهرسازی بابت همیاری در حل موضوع بسیار سپاسگزارم، همه ارکان دولت از فعالیت قانونی سکوهای دیجیتال حمایت کامل دارند.»

ویراستی رضا باقری اصل
نوشته جدید باقری اصل در ویراستی درباره دیوار و شیپور

او در همین نوشته، لینک خبری را منتشر کرد که مربوط به توضیح وزارت صنعت، معدن و تجارت در این باره بود. در این خبر آمده است: «وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: نامه‌هایی که دفتر خدمات عمومی این وزارتخانه (مرکز اصناف سابق) ابلاغ می‌کند، از جایگاه “دبیرخانه کارگروه نظارت بر کسب‌وکارهای مجازی” است که طبق ماده ۸۷ قانون نظام صنفی کشور تشکیل شده و هفت عضو از دستگاه‌های مختلف کشور از جمله وزارت ارتباطات، اتاق اصناف ایران و اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی دارد. از آنجا که دبیرخانه این کارگروه در وزارت صمت مستقر است، لذا ابلاغیه‌ها توسط این دفتر صادر می‌شود و لذا به معنای ابلاغیه وزارت صمت به تنهایی نیست.»

در این خبر که ایسنا منتشر کرده از قول محمدحسین قمری، مدیرکل خدمات عمومی وزارت صمت، آمده است: «وزارت صمت همواره مهم‌ترین حامی کسب‌وکارهای مجازی بوده و تمامی این کسب‌وکارها با مجوز و حمایت این وزارتخانه ایجاد شده‌اند. وظیفه ذاتی ما حمایت از توسعه این کسب‌‌وکارهاست.»

قمری پس از توضیح درباره انتشار آگهی‌های غیرواقعی املاک در پلتفرم‌های اینترنتی، تاکید کرده است: «در چهار ماه اخیر، در مقابل هرگونه تعلیق و محدودسازی فعالیت سکوها مقاومت کرده و جلسات متعدد با مدیران عامل سکوها داشته‌ایم و مدیران عامل نیز صورت‌جلسه آن را امضا کرده‌اند.»

محمد حسین قمری روند مذاکره روزانه با سکوهای مذکور را مثبت ارزیابی و اعلام کرد یکسری موانع فنی از طرف آنها اعلام شده است که در حال رفع آنها هستند.

روز چهارشنبه نامه‌ای منتشر شد که نشان می‌داد معاونت تجارت و خدمات وزارت صمت از اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی خواسته است به دلیل اینکه پلتفرم‌های شیپور و دیوار ضوابط خاص درج آگهی در سکوهای برخط را رعایت نکرده‌اند فعالیت‌شان تعلیق شود و نماد کسب‌وکارهای آنها نیز به حالت تعلیق درآید.

مدیران این دو پلتفرم در گفت‌وگو با پیوست اعلام کردند چنین نامه‌ای به دست آنها نرسیده و در حال پیگیری موضوع هستند. اکنون با انتشار خبر وزارت صمت و نوشته معاون وزیر ارتباطات به نظر می‌رسد توقف فعالیت دیوار و شیپور فعلاً عملی نخواهد شد.

https://pvst.ir/fu5
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو