skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نوبیتکس وارد حوزه دیفای شد

۳۱ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۴ شهریور ۱۴۰۲

کیف‌پول و صرافی غیرمتمرکز، محصولات دیفای نوبیتکس برای ورود به فضای دیفای است که در رویداد دیفای‌دی معرفی شدند.

به گزارش پیوست، صرافی ارزدیجیتال نوبیتکس در رویداد دیفای‌دی از دو محصول جدید خود رونمایی کرد. کیف‌پول ارزدیجتال غیرامانی لاکت‌ولت و صرافی غیرمتمرکز نوبی‌دکس، دو محصول نوبیتکس برای ورود به فضای امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای است.

در این رویداد مدیرعامل صرافی نوبیتکس، امیرحسین راد ضمن اشاره به فعالیت‌های نوبیتکس در ۵ سال گذشته در جهت غیرمتمرکزسازی و فراگیری مالی اعلام کرد این صرافی قصد دارد نقش‌آفرینی بیشتری در دنیای غیرمتمرکز داشته باشد.

مدیرعامل نوبیتکس در گفت‌وگو با پیوست در مورد محصولات دیفای این صرافی گفت: عرضه محصولات دیفای مانند صرافی‌غیرمتمرکز ترند دنیای ارزهای دیجیتال است و ما اعتقاد داریم که ورود به موقع در این بخش از بازار می‌تواند باعث شود از مزایای این حوزه بهره‌مند شویم.

همچنین مهدی سیلاوی، سرپرست محصول نوبیتکس در مورد جزییات این محصولات به پیوست گفت: شبکه استفاده شده برای نوبی‌دکس، اربیتروم است و این محصول بگونه‌ای طراحی شده است که کاربران می‌توانند از مزایای کارمزدی صفر برای ثبت یا لغو سفارش بهره‌مند شوند. همچنین کاربران می‌توانند مانند دیگر محصولات دنیای دیفای، کد قرارداد هوشمند نوبی‌دکس را به صورت شفاف مشاهده و اعتبارسنجی کنند.

باتوجه به این موضوع که در بین صرافی‌های غیرمتمرکز تامین نقدینگی توسط کاربران مرسوم است، سیلاوی در مورد نحوه تامین نقدینگی نوبی‌دکس گفت: احتمالا در ابتدا نوبیتکس خودش راسا برای به حرکت درآوردن این چرخه اقدام به تامین نقدینگی کند اما این امکان برای کاربران فراهم شده است تا بتوانند به تامین نقدینگی بپردازند.

معرفی محصولات دیفای نوبیتکس

دو ابزار مهم در ورود به دنیای دیفای شامل امکان نگهداری دارایی‌ها بدون وابستگی به شخص ثالث در کیف‌پول غیرامانی و همچنین امکان تبادل دارایی‌ها برای استفاده حداکثری از پتانسیل‌های این فضا می‌شود.

اولین محصول نوبیتکس لاکت ولت است. کیف‌پولی که اعلام شد غیرامانی است و به کاربران امکان نگهداری دارایی بدون واسبتگی به شخص ثالث را می‌دهد. همچنین این کیف‌پول دو ویژگی مهم امکان اتصال به پروتکل‌های دیفای از طریق کانکت‌ولت در کنار پشتیبانی از ۹ شبکه بلاک‌چینی را ارائه می‌دهد.

برنامه‌های پیش روی توسعه لاکت‌ولت هم توضیح داده شد. از امکان استفاده به صورت افزونه مرورگر یا پشتیبانی از شبکه‌های بلاک‌چینی بیشتر تا قابلیتی به نام اسمارت ولت (انجام تراکنش بدون نیاز به توکن بومی شبکه) از جمله مراحل توسعه آینده این محصول به حساب می‌آید. همچنین لاکت‌ولت بخشی به نام کاوش دارد که به اتصال اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز کمک می‌کند.

دومین محصول نوبیتکس نوبی‌دکس است. صرافی غیرمتمرکز قرار است به عنوان یک پلتفرم معاملاتی در فضای دیفای امکان خرید و فروش دارایی را فراهم کند. به گفته راد این محصول براساس اردر بود طراحی شده و کاربران می‌توانند انواع از سفارش‌های لیمیت، مارکت یا سواپ استفاده کنند. همچنین به دلیل ثبت اف‌چین سفارش‌ها، هزینه کارمزدی برای ثبت یا لغو سفارش در نظر گرفته نشده است.

راد در ادامه گفت: مدل کارمزدی رقابتی است و باتوجه به قراردادهای هوشمند استفاده شده هزینه انتقال دارایی به صفر رسیده است. اما مهم‌ترین ویژگی این محصول بی‌نیازی از هر شخص ثالث برای انجام معاملات است که به کاربران امکان مالکیت داراییشان را می‌دهد.

نوبی‌دکس سه گام در مسیر توسعه خود دارد. اولین گام شامل اضافه شدن بازارهای معاملاتی و شبکه‌های بیشتر است. گام دوم قراردادهای هوشمند نوشته شده بهینه‌سازی می‌شوند تا حریم‌خصوصی بهتر و کارمزدها هم کمتر شوند. آخرین گام هم شامل خودکارسازی فرآیندهای بریجینگ می‌شود که به کاربران امکان انتقال دارایی میان شبکه‌های مختلف را خواهد داد.

هکاتونی برای دیفای نوبیتکس

هکاتون دیفای نوبیتکس، یکی دیگر از بخش‌های این رویداد بود که قرار است در یک ماه برگزار شود و شامل موضوعات دیفای، اوراکل‌ها، مقیاس‌پذیری و دیگر موارد می‌شود. با این حال سرفصل‌هایی که در چهارچوب تعریف دیفای جای می‌گیرد هم می‌تواند از طرف شرکت‌کنندگان به هکاتون دیفای اضافه شود.

شرکت در این هکاتون نیازمند ثبت‌نام نیست و علاقه‌مندان می‌توانند طرح و ایده خود را به کانال‌های ارتباطی در نظر گرفته شده ارسال کنند. همچنین این هکاتون شامل دو جایزه ۱۰۰ میلیون تومانی می‌شود و علاوه‌بر آن از برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp) در بخش کاوش لاکت‌ولت برای استفاده کاربران اضافه خواهد شد یا اگر پروژه برگزیده دارایی توکن باشد، این توکن در نوبی‌دکس لیست خواهد شد. در یاپان هم باتوجه به نظر داوران، اگر پروژه‌ای نیاز به حمایت داشته باشد، نوبیتکس روی پروژه سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

https://pvst.ir/fqf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو