skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

انجمن تجارت الکترونیک: نهادهای متولی به اظهارنظرهای شریعتمداری پاسخ دهند

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۹ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

انجمن تجارت الکترونیک تهران در واکنش به یادداشت اخیر حسین شریعتمداری از نهادهای متولی خواسته است در برابر «اظهارنظرهای غیرکارشناسی، غیرواقعی و خلاف قانون» اقدام کنند.

به گزارش پیوست، حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان هفته گذشته در یادداشتی پیشنهاد کرده بود مالکیت و مدیریت استارت‌آپ‌ها به «نظام» واگذار شود. او دلیل این امر را «قانون‌گریزی» عنوان کرده بود و همچنین گفته بود زمزمه‌هایی برای تحقق این خواسته در میان مسئولان شنیده می‌شود.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به این یادداشت گفته بود: این حرف‌ها را جدی نگیرید و اکنون انجمن تجارت الکترونیک تهران در بیانیه‌ای اظهارات شریعتمداری را فراقانونی و غیر اخلاقی دانسته است.

در ابتدای این بیانیه آمده است: «برخی رسانه‌ها در هفته‌های اخیر، کسب‌وکارهای دیجیتال را به ناهنجاری‌های فرهنگی متهم کرده و پیشنهاد به مصادره‌ی آن‌ها داده‌اند. گذشته از تضاد بارز این نظرها با مفهوم مالکیت خصوصی که صراحتا در اصول ۴۶ و ۴۷  قانون اساسی آمده است، بی‌اعتمادی و ناامیدی طیف وسیعی از کارآفرینان را نیز به‌همراه داشته است.»

در ادامه می‌خوانیم:‌‌ «انجمن تجارت الکترونیک تهران هم‌گام با سایر فعالان اقتصادی کشور، مراتب اعتراض خود را به این نوع اظهارات فراقانونی و غیراخلاقی اعلام می‌دارد و تاکید می‌کند طرح اتهام‌های بی‌اساس و خدشه‌دار کردن هویت کسب‌وکارها توسط برخی رسانه‌ها، حاصلی جز افزایش شکاف اجتماعی، کاهش فعالیت‌های مولد اقتصادی و خروج بیشتر سرمایه‌های مادی و انسانی از کشور ندارد.»

انجمن اعلام کرده است فعالان اقتصاد دیجیتال با وجود این ناملایمت‌ها دست از کار نمی‌کشند: «هرچند که کارآفرینان و فعالان اقتصاد دیجیتال ایران هم‌چون گذشته در مسیر توسعه در حرکت‌اند و باوجود این ناملایمت‌ها، از کار و ارزش‌آفرینی دست نمی‌کشند، اما نمی‌توان و نباید منکر پیامدهای این‌چنین اظهارنظرهایی شد و به‌سادگی از کنارشان گذشت.»

در این بیانیه همچنین از نهادهای متولی درخواست شده است: «ما از نهادهای متولی حوزه تجارت الکترونیک و فضای مجازی کشور می‌خواهیم بر مبنای قانون، نسبت به حمایت از فعالان اقتصاد دیجیتال کشور برخاسته و در برابر اظهارنظرهای غیرکارشناسی، غیرواقعی و خلاف قانون اقدام نمایند.»

https://pvst.ir/fpp
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو