skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فیلترینگ تلگرام در عراق پس از یک هفته لغو شد

۲۲ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزارت ارتباطات عراق می‌گوید از امروز یکشنبه تلگرام در این کشور رفع‌فیلتر می‌شود. فیلترینگ تلگرام هفته گذشته و در پی نگرانی‌های دولت عراق و نشت داده‌های موسسات دولتی و شهروندان صورت گرفته بود. به گفته این نهاد، پس از برآورده شدن پیش‌نیازها، تلگرام به همان وضعیت پیشین خود برمی‌گردد.

به گزارش پیوست به نقل از رویترز، تلگرام یکی از اپلیکیشن‌های محبوب پیام‌رسان عراق است و از آن به عنوان منبع خبری و برای همرسانی محتوا استفاده می‌شود.

برخی از کانال‌های بزرگ این پلتفرم اطلاعات زیادی از جمله نام‌ها، آدرس‌ها و ارتباطات خانوادگی شهروندان عراق را در بر می‌گیرند.

وزارت ارابتطات عراق در بیانیه‌‌ای پیرامون رفع فیلترینگ تلگرام گفت: «شرکت مالک این پلتفرم پس از پاسخ به پیش‌نیاز‌های مقامات امنیتی درمورد شفاف‌سازی نهاد‌هایی که داده‌های شهروندان را درز داده‌اند» رفع فیلتر شد.

در ادامه این بیانیه آمده است تلگرام «از آمادگی کامل برای ارتباط با مقامات مربوطه» سخن گرفته است.

تیم خبری تلگرام نیز در پاسخ به درخواست رویترز در همین رابطه گفت: «انتشار داده‌های خصوصی بدون کسب رضایت براساس شرایط خدمات تلگرام ممنوع است و چنین محتوایی دائما توسط ناظران ما حذف می‌شود.»

«ما تایید می‌کنیم که ناظر‌های ما چندین کانال انتشار داده‌های شخصی را حذف کرده‌اند. با این حال تایید می‌کنیم که هیچ داده خصوصی از تلگرام درخواست نشده و داده‌ای از این قبیل اشتراک‌گذاری نشده است.»

وزارت ارتباطات عراق هفته گذشته اعلام کرده بود تلگرام به درخواست این نهاد برای حذف کانال‌های انتشار اطلاعات داده‌های شهروندان و موسسات دولتی این کشور پاسخی نداده است.

 

https://pvst.ir/fnw

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو