skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قطعی سامانه فراجا، خدمات گذرنامه و گواهینامه را با مشکل مواجه کرد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۱ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

سامانه یکپارچه بانکی

مراجعه‌کنندگان به دفاتر پلیس +۱۰ امروز برای دریافت خدماتی مانند گذرنامه و گواهینامه با مشکل مواجه بودند. این سومین مورد اختلال در سامانه‌های دولتی پس از ثبت اسناد و سامانه شاهکار است که اخیرا رخ داده است.

به گزارش پیوست، از صبح امروز نیز ارائه برخی خدمات دفاتر پلیس +۱۰ با مشکل مواجه شده است. مراجعان با حضور در این دفاتر با قطعی سامانه‌های این مراکز مواجه شدند و نمی‌توانند از سامانه‌هایی که نیاز به استعلام فراجا دارد استفاده کنند.

هفدهم مرداد ماه بود که آتش‌سوزی در ساختمان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور باعث مختل شدن ارائه برخی خدمات الکترونیکی این سازمان شد. این سازمان همان زمان از مردم خواست امروز از مراجعه غیرضروری به مراکز ثبتی خودداری کنند.

به دلیل اتصال سامانه‌های دولتی به یکدیگر و نیاز به استعلام بین سازمانی مراجعه‌کنندگان ممکن است برای دریافت از سامانه‌ای که متصل است و نیاز به استعلام از سازمان دیگر دارد، دچار مشکل شوند.

هم‌اکنون والدین برای ثبت‌نام فرزاندان‌شان در مدارس نیز دچار مشکل هستند. دانش‌آموزان مقاطع اول ابتدایی، هفتم و دهم متوسطه و همچنین دانش‌آموزان میان‌پایه‌ای که می‌خواهند مدرسه خود را تغییر دهند باید به پنجره واحد خدمات الکترونیکی آموزش و پرورش مراجعه کنند. تعدادی از والدین می‌گویند در روزهای گذشته این سامانه دچار اختلال بوده و فرایند ثبت‌نام دانش‌آموزان را به تاخیر انداخته است.

بهامین تختایی، معاون مرکز فناوری اطلاعات آموزش و پرورش در این مورد به پیوست گفته بود علت اختلال‌ها به مشکلات سامانه شاهکار بازمی‌گردد که به وزارت ارتباطات مربوط است. این سامانه وظیفه تطابق کد ملی و شماره تلفن را بر عهده دارد.

https://pvst.ir/fnv
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  یک دیدگاه

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو