skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آبان‌تتر: دیتای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی مربوط به دیتابیس آبان‌تتر نیست

۱۵ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

آبان‌تتر دیتابیس دیتا

ارسال پیامک افشای اطلاعات کاربران صرافی آبان‌تتر در کنار منتشر شدن لیست طولانی از شماره تلفن‌ها در هفته گذشته باعث شد تا بسیاری از کاربران آبان‌تتر نگران شوند. نگرانی که با اطلاع رسانی و تماس پشتیبانی آبان‌تتر بهبود یافت اما انتشار اطلاعات مردم که گفته می‌شود مربوط به کاربران آبان‌تتر است همچنان در حال پیگیری است.

به گزارش پیوست، در روزهای اخیر برخی از افراد پیامکی مبنی بر افشا شدن اطلاعات کیف‌پول و مهلت برای برداشت دارایی، دریافت کردند. همین پیامک موجی از نگرانی را برای کاربران به راه انداخت که با انتشار تصاویر آن نگرانی مردم در سطح وسیع‌تری پخش شد. پیامکی که از سرشماره آبان‌تتر ارسال شده بود و به گفته روابط عمومی این صرافی این سرشماره اشتراکی بوده و تیم آبان‌تتر بعد از اطلاع، اقدام به مسدودسازی کرده است. گفتی است حدود ۵۰۰ نفر این پیامک را به گفته روابط عمومی این صرافی دریافت کرده‌اند.

روابط عمومی آبان‌تتر در مورد حاشیه‌های ایجاد شده به پیوست گفت: مشکلی برای حساب‌های کاربران بوجود نیامده است و در حال پیگیری قضایی اخبار کذب منتشر شده هستیم.

هچنین به گفته تجارت نیوز دریافت پیامک‌ها باعث شده بسیاری تصمیم به خارج کردن دارایی خود از صرافی بگیرند و قابلیت برداشت تا ساعتی پس از ارسال پیامک مورد اشاره، وجود نداشته است.

بعد از انتشار عکس‌های پیامک آبان‌تتر در توییتر صحبت‌هایی از نشت اطلاعات کاربران آبان‌تتر شکل گرفت. موضوعی که در نهایت با انتشار فایل‌هایی با بیش‌از ۵ هزار شماره در حال تقویت گمانه‌زنی‌ها بود. صحبت‌هایی شامل اطلاعاتی مانند آدرس یا دیگر اطلاعات شخصی که هیچ‌گاه سندی برای اثبات آن ارائه نشد. خیلی زود دامن زدن به این صحبت‌ها توسط اکانت‌هایی با سابقه کم و انتشار محتواهای کپی شده شروع شد که تیم پشتیبانی آبان‌تتر با اطلاع‌رسانی توانست هجمه ایجاد شده را تا حدی کنترل کند.

تصاویری از اطلاعاتی که گفته می‌شود مربوط به کاربران آبان‌تتر است

ارسال پیامک آبان‌تتر از طریق پنل این صرافی در شرکت ارسال پیام کوتاه کاوه‌نگار انجام شده است و براساس اعلام این شرکت، مسئولیت این پیام‌ها با خود صرافی است. همچنین گفته شده ممکن است باهک سرویس آبان‌تتر، پیامک‌ها به کاربران ارسال شده باشد.

با این حال روابط عمومی آبان‌تتر نشت اطلاعات را زیر سوال نبرد و اعلام کرد دیتای منتشر شده به هیچ عنوان مربوط به دیتابیس آبان‌تتر نیست و اطلاعات کاربران آبان‌تتر امن است. همچنین براساس اعلام آبان‌تتر بیشتر از ۹۰ درصد این اطلاعات مربوط به آبان‌تتر نیست و احتمالا دیتای منتشر شده مربوط به جامعه فعالان حوزه رمزارز در ایران است و از محل دیگری منتشر شده است.

اطلاعیه آبان‌تتر

پیش‌تر پشتیبانی آبان‌تتر در جواب توییتی که گفته می‌شد شامل اسکرین‌شاتی از اطلاعات نشت کرده است، گفته بود: این داده‌ها مربوط به دیتابیس آبان‌تتر نیست و یک اکسپورت بسیار محدود از اطلاعات اولیه کاربران در بازه زمانی کوتاهی از یکی از سرویس‌ها همکار (third party) است.

آبان‌تتر اعلام کرده است که به زودی و پس از بررسی دقیق کارشناسان فنی در گزارشی اطلاع‌رسانی عمومی انجام می‌هد.

https://pvst.ir/fmg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو