skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تکنولوژی هوش مصنوعی برای تشخیص سن کاربران

۴ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

یک تکنولوژی جدید هوش مصنوعی به ادعای سازندگانش می‌تواند با دقت ۹۹.۷ درصد افراد زیر سن قانونی را تشخیص دهد. از آنجایی که استفاده از برخی خدمات و بازی‌ها با محدودیت سنی همراه است و شرکت‌های ارائه دهنده نمی‌توانند بدون رضایت والدین اطلاعاتی از کودکان زیر سن قانونی جمع‌آوری کنند، مکانیزم پیشنهادی ESRB راهکار خوبی برای تایید هویت کاربر و والدین محسوب می‌شود.

به گزارش پیوست، براساس قانون محافظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان (COPPA)، خدمات و وبسایت‌های آنلاین از جمله بازی‌ها، باید پیش از جمع‌آوری یا استفاده از اطلاعات کودکان رضایت والدین را دریافت کنند. این سیستم پیشنهادی با استفاده از هوش مصنوعی اطمینان پیدا می‌کند که والدین، و نه شخص بزرگسال دیگری، ارائه دهنده رضایت هستند.

سازمان نرم‌افزاری ESRB در ایالات متحده و کانادا سطح سنی و محتوایی بازی‌های ویدیویی را مشخص می‌کند. سیستم پیشنهاد که «تشخیص سن صورت» نام دارد با همکاری پلتفرم دیجیتال آی‌دی یوتی(Yoti) و سوپرآوسوم (SuperAwesome)، شرکت فعال در حوزه ابزارهای امنیت کودکان و از زیرمجموعه‌های اپیک‌گیمز، ارائه شده است.

یوتی و سوپرآوسوم از سال ۲۰۱۹ «در جهت بررسی صحبت برآورد سن» این سیستم با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

کمیسیون بازرگان فدرال (FTC) آمریکا حال به دنبال دریافت بازخورد عمومی برای پیشنهادی است تا دریابد آیا سیستم پیشنهادی پیش‌نیاز‌های COPPA را رعایت کرده و آیا این روش خطر برای حریم خصوصی کاربران، از جمله اطلاعات بیومتریک، ندارد. FTC همچنین سطح خطای این سیستم برای جمعیت‌ها و قومیت‌های مختلف را نیز بررسی می کند.

با این حال دریافت و انتقال تصویر چهره کاربران و به ویژه کودکان برای پردازش هوش‌ مصنوعی نگرانی‌های حریم خصوصی بسیاری را در پی دارد. شرکت‌های ارائه دهنده این راه‌کار می‌گویند تصویر جمع‌آوری تنها با هدف پردازش به سرور منتقل شده و پس از دریافت نتایج حذف می‌شوند. این تصاویر همچنین برای هیچ هدف دیگری جز تشخیص سن کاربران استفاده نخواهند شد.

https://pvst.ir/fiy

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو