skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیسی دستور داد کارگروه پیگیری کندی اینترنت به فعالیت خود ادامه دهد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۳ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۴ مرداد ۱۴۰۲

طبق دستور ابراهیم رئیسی در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی، مقرر شد کارگروه پیگیری مشکلات اینترنت تا جلسه بعدی شورا به فعالیتش ادامه دهد.

به گزارش پیوست،‌ کمتر از یک ماه پیش بود که رئیس‌جمهور دستور داد کارگروهی متشکل از وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی تشکیل شود تا به گلایه‌های مردم در خصوص اینترنت رسیدگی کند. حال پس از گذشت نزدیک به یک ماه از این دستور، کارگروه مذکور، گزارش ارزیابی خود را در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی به رئیس‌جمهور ارائه کرد اما جزئیات این گزارش درز نکرده است.

با دستور رئیسی، رئیس شورای‌ عالی فضای مجازی، این کارگروه تا جلسه بعدی شورا به فعالیت خود ادامه می‌دهد و باید با اخذ نظرات تکمیلی متخصصان، بررسی موضوع را ادامه دهد. علاوه بر این دستور داده‌شده همزمان راهکارهای عملیاتی رفع مشکلات، طراحی و تدوین و اجرای اصلاحات از سوی مسئولان ذی‌ربط آغاز شود.

در گزارش این کارگروه، فرایند صورت بررسی ابعاد مختلف اینترنت از منظر فنی ارائه و نتایج بررسی‌ها نیز مطرح شد. ظاهراً گزارش مذکور که جزئیات آن در دسترس نیست به ارائه راهکار نیز پرداخته است.

پیش از این رئیس سازمان نصر کشور به رئیس‌جمهور پیشنهاد کرد عضوی از کارگروه پیگیری کندی اینترنت باشد که گویا با موافقت مواجه نشد.

https://pvst.ir/fiq
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو