skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد: بله حریم خصوصی کاربران را نقض نکرده است

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۳ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرده است تصویری که به تازگی از کامپیوترهای پیام‌رسان بله شبکه‌های اجتماعی منتشر شد مربوط به سامانه مقابله با کلاهبرداری و محتوای غیراخلاقی در کانال‌ها و گروه‌های عمومی بله بوده و این پیام‌رسان هیچگونه نقض حریم خصوصی انجام نداده است.

به گزارش پیوست، به تازگی تصویری در توییتر منتشر شد که نشان می‌داد کارمندان بله به پیام‌های کاربران در گروه‌ها دسترسی دارند. پس از اینکه پیام‌رسان بله اعلام کرد این پیام‌ها مربوط به سامانه آنالیز پیام‌ها برای جلوگیری از محتوای مجرمانه است، سازمان فناوری اطلاعات نیز نتیجه بررسی خود را منتشر کرده و امنیت پیام‌رسان‌ بله را تایید کرده است.

در بیانیه این سازمان می‌خوانیم: «طبق بررسی‌های انجام شده، سامانه مقابله با کلاهبرداری و محتوای غیراخلاقی در کانال‌ها و گروه‌های عمومی بله به‌طور کامل از سامانه‌های اصلی این پیام‌رسان جداست. محتوای درون این کانال‌ها و گروه‌ها طبق سند قوانین و شرایط استفاده از پیام‌رسان، به عنوان مصداق محتوای عمومی معرفی شده است.»

سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرده که این محتوای عمومی با هدف شناسایی و حذف افدامات مجرمانه مانند فیشینگ و لینک‌های مضر و غیراخلاقی بررسی می‌شوند.

بله نیز در بیانیه خود گفته بود: «این ابزار صرفاً حاوی محتوای منتشرشده در کانال‌های عمومی و گروه‌های بیش از هزار عضو است که به صورت سیستمی و حسب نیاز کارشناسی، جهت مقابله با کلاهبرداری از کاربران مورد بررسی قرار می‌گیرد.»

در بیانیه سازمان فناوری اطلاعات همچنین آمده است: «این محتوای نامناسب با گزارشهای واصله کاربران یا از طریق ابزارهای هوش مصنوعی (متن‌کاوی) می‌تواند شناسایی شده و برای بررسی بیشتر در سامانه قرار بگیرد.»

همچنین سازمان فناوری اطلاعات توضیح داده است:‌ «با بررسی بخش‌های مختلف این سامانه مشخص شد که اپراتور امکان مشاهده اطلاعات خصوصی کاربر ارسال‌کننده محتوا در کانال‌ها و گروه‌های عمومی مانند آیدی کاربر، نام ارسال‌کننده و  شماره‌ تلفن را ندارد.»

در انتها عنوان شده است: «با توجه به این توضیحات، در این مورد هیچگونه نقض حریم خصوصی مشاهده نشده و امنیت استفاده کاربران از پیام‌رسان بله همانند گذشته تامین است.»

https://pvst.ir/fip
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو