skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کمبود بودجه، پروژه تحول دیجیتال را به تاخیر می‌اندازد

سمانه سمیع تحریریه

۲۷ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

معاون توسعه کسب و کار گروه راهبر معتقد است توسعه کاربردهای هوشمندسازی و نفوذ مفاهیم و کارکردهای تحول دیجیتال در بخش صنعت می‌تواند به افزایش بهره‌وری و توسعه اقتصادی کمک کند اما از سویی دیگر در شرایط اقتصادی بی‌ثبات و کمبود بودجه روند اجرای پروژه­‌های تحول دیجیتال با تاخیر مواجه می‌شود.

سید غلام‌رضا زین‌العابدین معاون توسعه کسب و کار گروه راهبر نبود بلوغ در صنایع مختلف را باعث تاخیر در به ثمر رسیدن تحول دیجیتال می‌داند و می‌گوید: نبود ثبات اقتصادی و فشار مالی اجازه نمی‌دهد برخی سازمان‌ها علی­‌رغم نیاز، وارد پروژه‌­های تحول دیجیتال بشوند. مباحث ترویجی و آموزشی ابتدا باید در واحدهای صنعتی شکل بگیرد. زین‌العابدین چالش دیگر در این حوزه را موضوع امنیت می‌داند و می‌گوید: بابت نگرانی‌هایی که در حوزه امنیت سایبری در زیر ساختهای صنعتی در کشور وجود دارد بسیاری از پروژه‌های بخش تحول دیجیتال و هوشمندسازی در اجرا با مشکل مواجه می‌شوند که تا حدودی این نگرانی درست است و باید پروژه‌های هوشمندسازی در طراحی و اجرا با پیوست­‌های امنیتی همراه باشند.

با توجه به حضور شرکت خدمات انفورماتیک راهبر در گروه سرمایه‌گذاری غدیر، هوشمندسازی و تحول دیجیتال هم به عنوان یکی از خطوط اصلی فعالیت راهبر تعیین شده و واحد مستقل کسب و کاری تحول دیجیتال و هوشمندسازی از یک سال گذشته در گروه راهبر راه‌اندازی شده است. راهبر در تعامل با شرکتهای مختلف صنعتی در داخل و خارج از غدیر در چندین حوزه مشغول به فعالیت بوده که اصلی‌ترین این حوزه‌ها مدیریت مصرف انرژی، تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه، پایش هوشمند نیروگا‌ه‌ها و مجتمع‌­های صنعتی است. این فعالیت‌ها از طریق همکاری با شبکه‌­ای از شرکت‌های دانش‌بنیان شکل گرفته است.

سید غلام‌رضا زین‌العابدین معاون توسعه کسب و کار گروه راهبر

زین‌العابدین در زمینه قانون حمایت از قانون جهش دانش‌بنیان هم می‌گوید: بعد از ابلاغ قانون که انصافا قانون جامع و مناسبی برای حمایت از اکوسیستم دانش بنیان کشور است، اما به نظر می‌رسد هنوز شرکت‌های دانش‌بنیان نتوانسته‌اند بطور کامل از مزایای آن استفاده کنند. در واقع این قانون از نظر آئین نامه های اجرایی ضعف داشته و برخی از دستگاه‌های دولتی هنوز همکاری‌های لازم را با شرکت‌های دانش‌بنیان انجام نمی دهند.

https://pvst.ir/fgp
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو