skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

برگزاری حراج تهران با NFT اثر راه شیری

۲۵ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۶ تیر ۱۴۰۲

حراج تهران NFT

برای اولین بار در ایران، اثر راه شیری منسوب به محمود زنده‌رودی به صورت NFT، همزمان با هفدهمین دوره هنر مدرن و معاصر ایران در حراج تهران به تاریخ ۳۰ تیر ماه به فروش خواهد رسید. این اثر توسط شرکت بی‌تا، پلتفرم صدور NFT ایرانی، توکنایز شده است.

به گزارش روابط عمومی پلتفرم بی‌تا، ویژگی‌های توکن‌های NFT مانند امکان ثبت مالکیت، حفظ حقوق هنرمند و امکان کسب درآمد باعث شده تا توکن‌های NFT محبوب و پرکاربرد باشند. اما در ایران برخلاف فراگیری NFT در جوامع هنری دنیا، تاکنون فعالیت‌های چشمگیری انجام نشده است و پلتفرم بی‌تا برای اولین بار یکی از آثار هنری ایرانی را در غالب NFT در اختیار عموم قرار داده است. یکی از آثار مهم هنرمند معاصر، محمود زنده‌رودی، که به NFT تبدیل شده است و اصل اثر به عنوان پشتوانه توکن NFT برای تایید اصالت توکن قرار داده شده است.

این NFT از طریق کیف‌پول شبکه ققنوس قابل خریداری است و هر کاربر ایرانی با مراجعه به کیف‌پول ققنوس می‌تواند توکن راه‌شیری با نام DAT000000004 را خریداری کند. ارزش پایه‌ی اثر راه شیری در حراج تهران برابر با یک میلیارد تومان بوده که به ۱۰ هزار توکن ۱۰۰ هزار تومانی تقسیم شده‌ است. یعنی عموم مردم می‌توانند با حداقل سرمایه ۱۰۰ هزار تومان، به میزان دلخواه در این اثر مشارکت داشته‌ باشند.

از دیگر آثار توکنایز شده هنری ایرانی می‌توان به نقاشی نصرالله افجه‌ای اشاره کرد که با توجه به قابل توجه بودن سود حاصل از فروش آن، پیش‌بینی می‌شود اثر راه‌ شیری هم سودآوری مناسبی داشته باشد. همچنین گفته شده است که سود حاصل از فروش این اثر بعد از مزایده حراج تهران محاسبه و در مدت کوتاهی برای خریداران مجموعه NFT واریز می‌شود.

https://pvst.ir/ffo

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو