skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: من وزیر وصل کردن هستم

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۱ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۳ تیر ۱۴۰۲

وزیر ارتباطات خود را «وزیر وصل کردن» دانست و از پیگیری فعالیت قانونی استارلینک در ایران خبر داد.

به گزارش پیوست، عیسی زراع‌پور وزیر ارتباطات در حاشیه نشست وزرای ارتباطات عراق، پاکستان و ایران در جمع خبرنگاران در مورد حضور استارلینک در ایران توضیح داد: ما از فعالیت پلتفرم‌های خارجی و ارائه‌دهندگان اینترنت ماهواره‌ای منوط به اینکه قواعد کشور را رعایت کنند استقبال می‌کنیم. هفته گذشته در اجلاس RRB ITU که تقریبا بالاترین نهاد تصمیم‌گیری در حوزه ارتباطات رادیویی ذیل اتحادیه جهانی مخابرات است با پیگیری جمهوری اسلامی ایران، استارلینک را مکلف کردند برای فعالیت در ایران اقدام به اخذ مجوز کند.

وزیر ارتباطات همچنین از نبود آمار دقیق در مورد دریافت‌کنندگان اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران گفت: ارائه‌دهنده در ایران نیست و ارقام مختلفی ذکر می‌شود اما آمار دقیقی وجود ندارد. فکر می‌کنم قدم‌های خوبی برداشته شده. همین که استارلینک مجبور شده از ایران مجوز بگیرد خوب است و در قدم بعدی باید مجاب شود.

او این اتفاق را مقدمه فعالیت قانونی استارلینک در ایران را دانست. زارع‌پور البته تاکید کرد اینترنت ماهواره‌ای هیچ گاه جایگزین اینترنت پر سرعت فیبر نوری نخواهد شد.

بهمن ماه سال گذشته رئیس دفتر رئیس جمهور در نامه‌ای به زارع‌پور از وی خواسته بود شرایط بازگرداندن اینترنت به وضعیت عادی را بررسی کند. او در پاسخ به خبرنگار پیوست توضیح داد: این عنوان، عنوان نامه دکتر توانگر، نماینده مجلس است که با به رئیس جمهور نوشته بودند. عرف مکاتبات دفتر رئیس جمهور این است که عین آن را با همان عنوان برای دستگاه‌های مربوط جهت بررسی می‌فرستند.

او در مورد اقدامات صورت‌گرفته گفت: در کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال مساله بررسی شد و پیشنهاداتی نیز ارائه کردیم. یکی از آنها بازنگری در بعضی مصادیق محدودیت‌ها بود. قبل از پایان سال نزدیک ۳۰۰ سرویس بازی‌های پرکاربرد و یک سری سایت‌ها را بازگشایی کردیم اما در مورد بقیه خواسته‌ها باید در جایگاه تخصصی خودش بررسی شود.

امیر محمدزاده لاجوردی، رئیس سازمان تنظیم مقررات نیز در مورد روند تمدید پروانه مخابرات گفت: زمانی که این نامه ارسال شد، خود مخابرات درخواستش را در خصوص تمام مواردی که در آن ذکر شده بود به سازمان تنظیم مقررات ارائه داد و در مورد همه آنها توافق شد. امیدواریم تا ۲۷ تیر ماه پروانه UNSP امضا شود.

https://pvst.ir/feq
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو