skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فناوری

تحریریه پیوست

سامانه همتا: رجیستری آیفون ۱۴ دروغ است، فریب نخورید 

تحریریه پیوست

۲۱ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سامانه همتا نسبت به کلاهبرداری در زمینه رجیستری آیفون ۱۴ هشدار داد و اعلام کرد خبرهای مربوط به رجیستری آیفون ۱۴ منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی دروغ است.

به گزارش پیوست، سامانه همتا با انتشار اطلاعیه نسبت به تبلیغات رجیستری آیفون ۱۴ به مشتریان این مدل از تلفن همراه هشدار داد.

در این اطلاعیه آمده است: اخیراً تبلیغات گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی و برخی واحدهای صنفی مبنی بر بازگرداندن آنتن آیفون ۱۴ قاچاق با شگردهایی از قبیل تغییر سیم‌کارت انجام می‌شود. با توجه به آنکه شبکه اپراتوری به‌صورت مستمر پایش و آنتن دستگاه‌‌های قاچاق از جمله این دستگاه‌ها مسدود می‌شود، به مردم اکیداً توصیه می‌شود فریب آنتن موقت را نخورده و از اعتماد به این افراد خودداری کنند.

این گزارش در ادامه با اشاره به مجازات تخلفات و جزای قاچاق می‌گوید: واحدهای صنفی توجه کنند که قاچاق کالا جرم است و بر اساس مواد ۱۸، ۱۸ مکرر، ۲۹ و ۳۲ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب ۱۳۹۲/۱۰/۰۳ و ماده ۲۰ قانون اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ علاوه بر ضبط کالا، مشمول جزای نقدی، حبس از دو تا پنج سال و شلاق تعزیری حسب مورد خواهد بود. به افرادی که قصد خرید گوشی تلفن همراه یا تبلت دارند اکیداً توصیه می‌شود از فروشگاه‌های معتبر خرید کنند و حتماً فاکتور استاندارد دارای شناسه (IMEI) و مهر فروشگاه دریافت کنند تا درصورت نیاز به پیگیری موضوع، در مراجع نظارتی و قضایی، به عنوان یک سند قابل استناد باشد.

علاوه بر این پیش از خرید نسبت به استعلام اصالت دستگاه از طریق درگاه‌های سامانه همتا شامل کد دستوری #۷۷۷۷*، سایت همتا به آدرس hamta.ntsw.ir و اپلیکیشن همتا اقدام کنند و ضمن اطمینان از واردات قانونی دستگاه، از تطابق مدل و برند اعلامی در پاسخ استعلام با مدل و برند دستگاه مطمئن شوند. در پاسخ استعلام حتما دقت شود که دستگاه به‌صورت تجاری وارد کشور شده و دارای گارانتی معتبر است.

استعلام اصالت از طریق ارسال شناسه (IMEI) به درگاه‌های سامانه همتا امکان‌پذیر است. این شناسه که شامل ۱۵ رقم است پشت جعبه دستگاه درج شده و همچنین از طریق شماره‌گیری کد #۰۶#* روی دستگاه یا گزینه about در تنظیمات دستگاه قابل مشاهده است.

واحدهای صنفی و فروشگاه‌های اینترنتی موظف هستند صرفاً کالای قانونی به فروش برسانند. لذا در صورت بروز هرگونه مشکل با فروشنده، امکان ثبت شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی به آدرس tazirat135.ir و سامانه پاسخگویی وزارت صمت به آدرس samt.124.ir فراهم بوده و علاوه بر آن از طریق اتحادیه مرتبط در هر استان نیز قابل پیگیری است.

https://pvst.ir/fep

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو