skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس سازمان پدافند غیرعامل:

ایران هدف حملات سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی است

۲۱ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سردار جلالی ایران هدف حملات هوش مصنوعی

ایران هدف حملات سایبری قرار گرفته که در آنها از فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده شده است. غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافندغیرعامل با اشاره به انواع حملات سایبری علیه ایران در سال گذشته گفت: در مجموع سال گذشته با تنوعی از تهدیدات رو به رو بودیم که ۱۵ درصد از آن‌ها مبتنی بر هوش مصنوعی بود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل، در سال گذشته ایران را هدف حملات مبتنی بر هوش مصنوعی و بزرگ‌ترین آوردگاه جنگ سایبری در دنیا عنوان کرد و گفت: تحولات فضای سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی توسعه پیدا کرده است و از طرفی در بخشی از تهدیدات علیه ما از قابلیت هوش مصنوعی بهره برده شده است. مدل‌های مختلفی از جنگ سایبری علیه ما اتفاق افتاد و این جنگ ترکیبی در حوزه رسانه، شبکه‌های اجتماعی و حمله به زیرساخت‌های مختلف کشور روی داد

غلامرضا جلالی در حاشیه همایش پدافند سایبری و اقدامات مصون‌سازی از منظر راهبردی و فنی در مشهد گفت: در مدت یاد شده با توجه به قابلیت فناوری‌های جدید در ترکیب آن‌ها با یکدیگر شاهد جنگ ترکیبی با محوریت جنگ سایبری علیه کشورمان بودیم. ۸۰ درصد حملات یاد شده مربوط به آسیب‌هایی کشف شده بود یعنی آسیب‌هایی که مشخص و شناخته شده و راهکار مقابله با آن نیز معلوم بوده است.

به گزارش ایرنا جلالی در ادامه گفت: تجزیه و تحلیلی که در خصوص حوادث و حملات سایبری در سال گذشته داشتیم نشان داد این حملات در حوزه‌های آسیب‌پذیری‌های متداول، جاری و شناخته شده در بخش خدمت‌رسانی به مردم، حفره‌های پنهان آسیب‌پذیری و ابزار‌های کاشتنی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در بخش‌های فناور کشور بوده است.

جلالی از برنامه‌ای تحت عنوان امن‌سازی اضطراری خبر داد و گفت: برنامه‌ای تحت عنوان «امن‌سازی اضطراری» تهیه کرده‌ایم و خراسان رضوی را که سابقه حملات سایبری نیز داشته به همراه استان آذربایجان شرقی به عنوان نمونه برای اجرای این طرح انتخاب کردیم و تمهیدات اولیه اجرای طرح را در این ۲ مکان انجام داده‌ایم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران امن‌سازی اضطراری را اولویت این سازمان تأکید کرد: اجرای برنامه امن‌سازی برای این است که از آسیب‌ها و حملات ساده و دم‌دستی و قابل پیشگیری جلوگیری کنیم. همه فعالیت خود در سال ۱۴۰۲ را در قالب مصون‌سازی و کشف و شناسایی تهدید‌ها و ایمن‌سازی و دیگر اقدامات با استفاده از هوش مصنوعی دنبال می‌کنیم و برنامه داریم همه سامانه‌های موجود را برای استفاده از هوش‌مصنوعی به روز‌رسانی کنیم و در گام نخست تمام اقدامات حوزه شناسایی، امن‌سازی و ارزیابی امنیت را تا آخر سال مبتنی بر هوش مصنوعی اجرا می‌کنیم.

https://pvst.ir/fem

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو