skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مالیات اینفلوئنسرها از ۱۷ میلیارد به ۵۰۰ میلیارد تومان تغییر کرد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۴ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

چهار روز پس از آن که سازمان امور مالیاتی از دریافت مالیات ۱۷ میلیارد تومانی از ۱۲۳ اینفلوئنسر خبر داد، سخنگوی این سازمان، رقم جدید احتمالی را ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد کرده است.

به گزارش پیوست، سازمان امور مالیاتی در برآورد پیشین گفته بود ۱۲۳ اینفلوئنسر ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان درآمد دارند و طبق قانون بودجه مشمول مالیات بر درآمد ۱۷ میلیارد تومانی می‌شود. اما اکنون این رقم تصحیح شده است.

مهدی موحدی بکنظر، سخنگوی این سازمان در مورد رقم جدید اعلام کرده است: ۱۷ میلیارد تومان برگ تشخیص مالیاتی که به آن اشاره شده بود، برگه‌هایی بوده است که پیش از رسیدن اطلاعات کامل بوده است.

او در مورد محاسبه مالیات با برگه‌های جدید گفته است: به این ترتیب اطلاعات فروش و حساب‌ها را نیز کاملا ارزیابی کردیم. در نتیجه به واسطه این اطلاعات جدید در حال صدور برگه متمم هستیم. در حال جمع‌بندی اطلاعات هستیم و آن ۱۷ میلیارد تومان لزوما مالیات ناظر بر ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مالیات نیست و برای برخی افراد است.

موحدی ادامه داده است: پیش‌بینی می‌کنیم که درآمدی بسیار بیش از این مقدار یعنی به طور مثال حدود ۵۰۰ میلیارد تومان از سلبریتی‌ها دریافت شود.

این مقام سازمان امور مالیاتی در مورد شیوه محاسبه این رقم اضافه کرده است:‌ به این دلیل که درآمد این افراد به عنوان درآمد تبلیغاتی در نظر گرفته می‌شود، بنابراین پس از کسر هزینه‌ها و به منظور تعیین درآمد حدود ۴۵ درصد نسبت سود فعالیت منظور خواهد شد.

او در مورد امکان کسر هزینه‌ها از مالیات این افراد توضیح داده است: به طور مثال فردی که یک کلیپ تبلیغاتی درست کرده است و به سبب آن درآمدی داشته می‌تواند هزینه‌های مربوط به ساخت آن مانند هزینه تهیه موشن و … را با مدارک و مستندات ارائه کند، امکان کسر آن وجود دارد.

https://pvst.ir/fcg
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو