skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آمریکا ۴۰ میلیارد دلار به توسعه اینترنت پرسرعت اختصاص می‌دهد

۵ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دولت آمریکا بسته حمایتی ۴۰ میلیارد دلاری با هدف توسعه پهن‌باند و دسترسی تمام شهروندان آمریکا به اینترنت پرسرعت تا سال ۲۰۳۰ طراحی کرده است.

به گزارش پیوست به نقل از ورج، دولت بایدن گام دیگری به سمت توزیع بودجه ۴۰ میلیارد دلاری حمایت از توسعه پهن‌باند برداشته است. این بودجه که در بسته زیرساخت سال ۲۰۲۱ به تصویب رسید براساس نیاز ایالت‌ها توزیع شده و هر ایالت آمریکایی حداقل ۱۰۰ میلیون دلار دریافت می‌کند.

روز دوشنبه دولت آمریکا بودجه اختصاص یافته در این بسته حمایتی را براساس نقشه جدید پوشش اینترنت توزیع کرد.

یکی از مقامات کاخ سفید در بیانیه‌ای در رابطه گفت: «درست همانطور که فرنکلین دلانو روزولت الکتریسیته را با قانون Rural Electrification با تمام خانه‌ها آورد، این بیانیه هم بخشی از طرح بزرگ دولت بایدن برای سرمایه‌گذاری، ایجاد فرصت شغلی و موقعیت برای قشر کارگر و متوسط کشور است.»

ایالات آمریکایی قرار است تا ماه دسامبر نقشه خود برای استفاده از بودجه را ارائه کنند. اداره ملی ارتباطات و اطلاعات (NTIA)، زیرمجموعه‌ای از وزارت بازرگانی، قرار است قبل بهار بعدی این طرح‌ها را تایید کرده و ۲۰ درصد از بودجه مجاز را برای توسعه زیرساخت اختصاص دهد. تا پایان سال ۲۰۲۵، حداقل ۸۰ درصد از بودجه توزیع می‌شود.

کاخ سفید قرار است عصر دوشنبه مبلغ دریافتی هرکدام از ایالت‌ها را مشخص کند.

اداره ملی ارتباطات و اطلاعات آمریکا از تخصیص ۹۳۰ میلیون دلار به ۳۵ پروژه زیرساخت پهن‌باند در طرح Middle Mile خبر داده است که شبکه‌های بزرگ فیبری را به شبکه‌ّای کوچکتر محلی متصل می‌کنند.

افزون بر این انتظار می‌رود که دولت بایدن بیش از ۹۰ میلیارد دلار برای توسعه اینترنت منصفانه و مقرون به‌صرفه در آمریکا هزینه کند. در بخشی از طرح نجات آمریکا، بیش از ۲۵ میلیارد دلار به ساخت زیرساخت پهن‌باند و یارانه دستگاه‌های متصل برای قشر کم درآمد اختصاص یافته است.

الن دیویدسون از NTIA پیشتر در بیانیه‌ای در همین باره گفت: «طرح Middle Mile نیروی ما را برای متصل کردن همه جمعیت آمریکا دو چندان می‌کند. زیرساخت Middle Mile ظرفیتی را در اختیار شبکه‌های محلی قرار داده و هزینه اجرای شبکه‌های محلی در آینده را کاهش می‌دهد.»

https://pvst.ir/f91

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو