skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس سازمان فناوری اطلاعات خبر داد: بازنگری مصوبه رتبه‌بندی مراکز داده

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۵ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اصلاح مصوبه مرکز داده

رئیس سازمان فناوری اطلاعات از اصلاح مصوبه رتبه‌بندی مراکز داده که به مصوبه ۲۴۷ معروف است در آینده‌ای نزدیک خبر داد. قرار است با اصلاح این مصوبه تمامی بازیگران این حوزه رتبه‌بندی می‌شوند.

به گزارش پیوست، در دومین روز از بیست و ششمین دوره نمایشگاه الکامپ، محمد خوانساری، رئیس سازمان فناوری اطلاعات در مراسم امضای تفاهم‌نامه این سازمان و نصر کشور حاضر شد و گفت: رتبه‌بندی مراکز داده را از سال‌های قبل شروع کردیم و با اصلاح مصوبه ۲۴۷ کمیسیون تنظیم مقررات قرار است بخش‌های دیگری که خدمات میزبانی و ابری ارائه می‌کنند شامل رتبه‌بندی شوند.

خوانساری ادامه داد: در حوزه نرم‌افزار، قانون پدیدآورندگان نرم‌افزار را داریم که مربوط به سال ۷۹ است. در این بخش نیز باید به طبقه‌بندی و گواهی فنی نرم‌افزارها توجه کرد. در این رابطه حفظ حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزار را با مجموعه نظام صنفی دنبال می‌کنیم.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات همچنین گفت: اگر به دنبال اثربخشی در حوزه شناسایی و ارزیابی نرم‌افزارها و صدور گواهی قانونی هستیم این کار باید با مشارکت نظام صنفی رایانه‌ای صورت بگیرد.

در این مراسم همچنین به پنج شرکت، مجوز خدمات میزبانی داده شد. این مراکز عبارت‌اند از: تبیان، مرکز داده میرعماد (آسیاتک)، چکاوک (پردازش هوشمند البرز)، داده پردازی فن آوا و فرهنگ آزما.

رئیس نصر کشور: می‌خواهیم همه محصولات IT را شناسنامه‌دار کنیم

حسن هاشمی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز گفت: سازمان نظام صنفی با ۲۱ هزار عضو و ۳۰ هیات مدیره و ۴۰۰ کمیسیون تخصصی بازوی اجرای ارتباط دولت و بخش خصوصی است. در این دوره برای نظم‌دهی به صنعت آی‌تی گام‌هایی جهت شناسنامه‌دار کردن مراکز مختلف کردیم.

او افزود: می‌خواهیم تمام محصولات صنعت آی‌تی کشور در لایه‌های سخت‌افزار و نرم‌افزار را شناسنامه‌دار کنیم. فعالیت‌های خوبی در سطح کمیسیون‌های تخصصی در این زمینه شکل گرفته است.

هاشمی همچنین گفت: به دنبال این هستیم فعالان صنعت نرم‌افزار بتواند محصولات خودشان را به عنوان وثیقه به بانک‌ها و مراکز مختلف ارائه کنند.

حامد منکرسی، معاون سیاست‌گذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات نیز در این مراسم گفت: مراکز داده با بالا بردن سطح کیفی خدمات خود می‌توانند تضمین کننده کیفیت سرویس‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات باشند.

او همچنین گفت: ابتدای امسال فراخوانی داشتیم که امکانات و خدمات این مراکز را شناسایی و به مراکز دولتی معرفی کنیم.

منکرسی از تلاش‌هایی برای شکل‌گیری نظام رتبه‌بندی در حوزه نرم‌افزار در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

https://pvst.ir/f8y
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو