skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ابزار هوش مصنوعی صدای گیمر‌ها را در لحظه تغییر می‌دهد

تحریریه پیوست

۳۱ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

یک شرکت هوش مصنوعی در اسپانیا از چند «انسان هوش مصنوعی» رونمایی کرده است که صدای گیمرها را در لحظه تغییر می‌دهد.

به گزارش پیوست به نقل از CNBC، شرکت Vicemode مستقر در والنسیای اسپانیا، روز چهارشنبه (۲۱ ژوئن) از ۲۰ شخصیت شبیه به انسان، با صدای یک زن ۲۰ ساله تا مردی مسن، رونمایی کرد. این صداها براساس صدا گویندگان حرفه آموزش دیده‌اند.

جیم بوش، مدیرعامل ویس‌ماد، برای نمایش قدرت این تکنولوژی در تماسی با CNBC صدای خود را به انواع مختلفی تغییر داد.

گیمر‌ها می‌توانند این اپلیکیشن‌ را روی سیستم‌عامل مک یا ویندوز دانلود و با استفاده از تکنولوژی «میکروفون مجازی» این شرکت صدای خود را به شخصیت‌های مختلف تغییر دهند.

ویس‌ماد که نیروی کار ماهری را از دانشگاه‌های فنی والنسیا و بارسلونا جذب خود کرده است از سال ۲۰۱۴ روی ترکیب صدا و قابلیت‌های ارتباط صوتی کار می‌کند و بسیاری از کارکنان آن در زمینه تکنولوژی موسیقی و صوت تخصص دارند.

تکنولوژی این شرکت که در حال حاضر ۴۰ میلیون کاربر دارد برای صحبت در شبکه اجتماعی دیسکورد و هنگام بازی قابل استفاده است.

بوش در مصاحبه خود با CNBC گفت: «ما جامعه خلاق فوق‌العاده‌ای داریم که عمدتا برای سرگرمی از آن استفاده می‌کنند، از آن با دوستانشان لذت می‌برند و حس تعلقی دارند.»

«یکی از بزرگترین کاربرد‌هایی که من عاشقش هستم برای افراد خجالی است-ما کسانی را داریم که برایمان می‌نویسند و می‌گویند پیش از این نمی‌توانستم با افراد فعلی ارتباط برقرار کنم.»

بسیاری از الگوریتم‌های فعلی متن را گرفته و پاسخی در اختیار کاربر می‌گذارند اما ارائه محتوای تولید شده از هوش مصنوعی به صورت صوتی و آنهم در لحظه اهمیت تکنولوژی ویس‌ماد را بیشتر می‌کند.

شرکت ویس‌ماد در حال حاضر ۲۳ میلیون دلار سرمایه از صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه دریافت کرده ‌است.

گفتنی است که مدیرعامل این شرکت به خطرات چنین تکنولوژی آگاه است. تغییر صدا را می‌توان برای جعل هویت یا کلاهبرداری استفاده کرد.

بوش می‌گوید: «این چیزی است که من هرروز به آن فکر می‌کنم، در خلق صدا همین موضوع هرروز فکر شرکت را به خود مشغول کرده است.»

این شرکت همچنین در حال تکمیل یک راهکار نشانه‌گذاری است که از طریق آن بتوان صدای ساخته هوش مصنوعی را از واقعی تفکیک کرد. ویس‌ماد همچنین در حال مذاکره با دیگر شرکت‌ها است تا چنین سیستم‌هایی را استانداردسازی کرده و امنیت استفاده از آن را تضمین کند.

بوش می‌گوید: «یک موضوع این است که قوانین روشنی در راه است، ما می‌دانیم که اروپا در حال کار روی این موضوع است. واقعیت این است که معمولا شرکت‌ها سریع‌تر از قانون حرکت می‌کنند.»

https://pvst.ir/f6n
برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو