skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گوگل تولیدات گوشی پیکسل را به کشور هند می‌برد

۳۰ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

گوگل نیز همانند اپل به دنبال گزینه‌های دیگری به جز چین است. شرکت زیرمجموعه الفابت در تلاش است تا عرضه کنندگانی را در هند برای اسمبل گوشی‌های پیکسل به کار گیرد.

به گزارش پیوست، شرکت‌های غربی و به ویژه آمریکایی در سال‌های اخیر مشغول فاصله گرفتن از چین و ورود به بازارهای جدید نیروی کار هستند. افزایش بهای نیروی کار در مناطق تجاری چین و بیشتر شدن تنش‌ها با واشنگتن غول‌های آمریکایی را به فکر جایگزین‌هایی برای این کشور انداخته است.

بلومبرگ می‌گوید گوگل صحبت‌های اولیه را با شرکت‌هایی مثل لاوا اینترنشنال (Lava)، دیکسون تکنولوژی هند (Dixon Technologies) و شعبه فاکس‌کان (عرضه کننده اصلی شرکت اپل) در هند به نام Bharat FIH آغاز کرده است.

شرکای احتمالی گوگل از جمله آنهایی هستند که در طرح‌های حمایت مالی در حوزه تولید دولت هند حضور دارند. اپل نیز پیش از این با استفاده از همین طرح جای پای تولید خود را در هند افزایش داده و خروجی آیفون خود در این کشور را به بیش از سه برابر (بیش از ۷ میلیارد دلار) در سال مالی منتهی به مارس ۲۰۲۳ رسانده است.

نارندا مودی، نخست وزیر هند، مدت‌ها است که کشورش را به عنوان مرکزی جایگزین برای تولید کنندگانی به نمایش می‌گذارد که با توجه به تنش میان پکن و واشنگتن به دنبال کنترل ریسک هستند. مودی قرار است همین هفته در سفری به ایالات متحده در مورد موضوعاتی از جمله کاهش موانع بازرگانی بین دو کشور صحبت کند.

آشوینی ویشناو، وزیر تکنولوژی هند، ماه گذشته با سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل، در دفتر مرکزی این شرکت در مانتن ویو دیدار کرد. در این دیدار به موضوعاتی مثل حمایت مودی از تولید داخلی و حرکت هند به سمت تکنولوژی صحبت شد.

افزون بر این مدیران اصلی گوگل از جمله انا کورالز، مدیر ارشد سخت‌افزار مصرفی این شرکت و مگی وی، مدیر ارشد عملیات‌های محصولی، نیز به گفته افراد مطلع در این ماه از هند دیدار کرده‌اند.

براساس اطلاعات شرکت تحقیقاتی Counterpoint، گوگل سال گذشته حدود ۹ میلیون گوشی پیکسل تولید کرده است و مذاکرات هند نشان می‌دهد که این غول تکنولوژی در تلاش است تا وابستگی خود به تولید در چین و ویتنام را کاهش دهد. پیکسل از جمله گوشی‌های پیچیده بازار محسوب می‌شود و پرچمدار گوگل یکی بهترین بازدهی با سیستم‌عامل اندروید دارد.

هند بازار مهمی برای خدمات گوگل محسوب می‌شود اما گوشی‌های ارزان قیمت چینی بیشتر بازار این کشور را به تسخیر خود در آورده‌اند. تولید و اسمبل بومی می‌تواند فروش پیکسل را در این منطقه افزایش دهد و در صورت موفقیت تولید گوشی این شرکت ممکن است تولید سخت‌افزارهای دیگری از جمله اسپیکر‌ را نیز به هند منتقل کند.

گفتنی است که مذاکرات گوگل هنوز در مراحل نهایی نیست و به گفته افراد مطلع این شرکت ممکن است از برنامه‌های خود در هند عقب بکشد.

 

https://pvst.ir/f64

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو