skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ایراد شورای نگهبان به عبارت‌های «رمز پول» و «رمز دارایی» در طرح مالیات بر سوداگری

یگانه کربلایی نویسنده میهمان

۲۱ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شورای نگهبان، به دلیل مشخص نبودن تعریف «رمز پول» و «رمز دارایی» در طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی بند مربوط به دریافت مالیات از مبادله‌کنندگان این دارایی را مبهم دانست و آن را تایید نکرد

به گزارش پیوست، در ماده ۱۲ طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی گفته شده است که کلیه اشخاص غیرتجاری «انتقال دهنده عین» یا «واگذارکننده حق» در خصوص انتقال دارایی‌های املاک، خودروی سواری، انواع طلا و جواهر‌آلات، انواع ارز و انواع رمز پول و رمز دارایی در کلیه مناطق کشور از جمله مناطق آزاد تجاری–صنعتی و ویژه اقتصادی، مشمول مالیات بر عایدی سرمایه هستند.

هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان، در کانال شخصی خود در یکی از پیام‌رسان‌‌های داخلی، ایرادهایی که شورای نگهبان به طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی گرفته است را تشریح کرد.

در توضیح طحان‌ نظیف آمده است:«در کنار ایرادات مذکور باید به این نکته اشاره کرد که غالب ایرادات شورای نگهبان به «طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی»، ناظر به ابهاماتی بود که شورا مرتفع شدن آن‌ها توسط مجلس را برای اظهار نظر خود ضروری دانسته است. از جمله مهم‌ترین این ابهامات، می‌توان به ابهام عبارت «رمزپول و رمزدارایی» در بند ۵ ماده ۱۲ طرح اشاره کرد. بند مذکور انواع رمزپول و رمزدارایی را در کنار چهار نوع دارایی دیگر مذکور در ماده ۱۲، مشمول مالیات بر عایدی سرمایه دانسته بود؛ با این‌حال به جهت فقدان تعریف مشخص از رمزپول و رمزدارایی، این بند توسط شورای نگهبان دارای ابهام شناخته شد.»

https://pvst.ir/f3r

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو