skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

جزئیات جدید طرح کالابرگی الکترونیکی؛ احتمال افزایش یارانه نقدی ۳ دهک اول

۸ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۹ خرداد ۱۴۰۲

معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت رفاه، بر اتصال ۴۸ هزار پایانه فروشگاهی به طرح کالابرگ الکترونیکی تاکید کرد و از احتمال افزایش ۲۰ درصدی یارانه نقدی سه دهک اول درآمدی خبر داد.

به گزارش پیوست، معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت رفاه اتصال ۴۸ هزار پایانه فروشگاهی را به طرح کالابرگ الکترونیکی تایید کرده است. این در حالی است که مدیر فنی طرح کالابرگ الکترونیکی در گفت‌وگویی که با پیوست در گذشته داشت تاکید کرده بود: با تجهیز ۵۰ هزار کارتخوان به بارکدخوان، کالابرگ الکترونیکی به شکل سراسری اجرا خواهد شد. با این حال، هنوز طرح کالابرگ الکترونیکی به شکل سراسری اجرا نشده است و با وجود تاکید مجلس و قانون بودجه همچنان یارانه نقدی به جای کالابرگ الکترونیکی به مردم پرداخت می‌شود. طرح کالابرگ الکترونیکی آخرین بار به شکل آزمایشی در سراسر کشور انجام شد. 

علیرضا عسگریان، معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره آخرین وضعیت اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی به خبرگزاری تسنیم گفته است: دو سال است که اجرای این طرح آغاز شده و این طرح در سه مرحله به‌ صورت آزمایشی انجام شده و پایلوت سوم آن تقریباً کشوری بوده است البته اگر قرار است به‌ صورت سراسری و قطعی اجرا شود، باید زیرساخت‌های مورد نظر فراهم شود.

خبرگزاری تسنیم از اجرای فراگیر کالابرگ الکترونیکی در روزهای آینده برای سه دهک اول درآمدی خبر داده است. تسنیم همچنین از افزایش ۲۰ درصدی مبلغ یارانه در صورت استفاده از آن برای خرید ۹ قلم کالای اساسی مشمول طرح کالابرگ الکترونیکی گزارش داده است.

عسگریان با بیان اینکه وزارت رفاه بالغ بر ۹۰ درصد آمادگی اجرای طرح کالابرگی را به‌ صورت سراسری دارد گفت: در زمان حاضر توانسته‌ایم حداقل در ۴۸ هزار نقطه در کشور با فروشگاه‌ها از جمله فروشگاه‌های زنجیره‌ای به توافق برسیم.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت بنا دارد این طرح را به‌ صورت جدی اجرا کند تا به گروه‌های مختلف مخصوصاً گروه‌های محروم و دهک‌های پایین کمک کند. البته وزارت رفاه نقطه‌یابی‌هایی را انجام داده است و امیدواریم طی چند روز آینده میزان آمادگی‌مان به ۹۵ تا ۹۹ درصد برسد و اگر دولت اعلام کند، ما حاضریم زیر اجرای طرح برویم.

عسگریان همچنین در آخر پیش‌بینی کرد: پیش‌بینی می‌کنیم امسال قبل از اتمام فصلی که در آن قرار داریم مرحله جدید کالابرگ الکترونیکی را اجرا کنیم و در این مرحله به‌ احتمال زیاد، غیر از یارانه مبالغی هم بابت کمک به سه دهک اول پرداخت شود.

https://pvst.ir/f0d

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو