skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

تورم ماهانه ارتباطات بیشتر از تورم مسکن اعلام شد

یگانه کربلایی نویسنده میهمان

۶ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۷ خرداد ۱۴۰۲

تورم ماهانه حوزه ارتباطات، بر اساس آخرین اعلام مرکز آمار در خصوص شاخص قیمت مصرف‌کننده در اردیبهشت ماه سال جاری،  ۲.۷ درصد اعلام شد. این عدد ۱.۱ واحد از تورم مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت‌ها در اردیبهشت ماه بیشتر است.

به گزارش پیوست، در اردیبهشت ماه سال جاری شاخص قیمت مصرف‌کننده خانوارهای کشور به عدد ۱۸۵.۵ رسیده است که نسبت به ماه قبل ۲.۸ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۴.۶ درصد افزایش داشته است. این رقم نشان می‌دهد تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ تقریبا ۵۴.۶ درصد بوده است. تورم نقطه به نقطه خدمات ارتباطی در اردیبهشت ماه ۲۳ درصد اعلام شده است.

مرکز آمار اعلام کرده است که تورم ماهانه خانوارهای کشور برابر ۲.۸ درصد بوده است. در این میان، خدمات حوزه ارتباطات تورم ۲.۷ درصدی را تجربه کرده است که بیشتر از تورم ماهانه حوزه‌های خدمات حمل‌ونقل و آموزش و کالاهایی همچون مسکن، آب، برق، گاز و نان و غلات بوده است. بیشترین تورم ماهانه اردیبهشت ماه متعلق به دخانیات است.

براساس گزارش مرکز آمار، تورم نقطه به نقطه بخش ارتباطات در ماه گذشته ۲۱.۹ درصد اعلام شد. تورم ماهانه این بخش نیز در فروردین ماه ۱.۹ درصد بوده است.

بیشترین آمار تورم ماهانه در حوزه ارتباطات در ماه‌های اخیر متعلق به ابتدای زمستان سال گذشته است که ۲.۹ درصد اعلام شده بود.

 

https://pvst.ir/ezy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو