skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گزارش تترلند: سهم تتر در ایران به ۲۳ درصد معاملات رسید

۲ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

گزارش تترلند

تترلند در ششمین سال فعالیت خود گزارش عملکرد سال ۱۴۰۱ را منتشر کرد که این گزارش نشان می‌دهد تترلند ۸۸ درصد از نظر تعداد کاربران رشد داشته است و ۲۳ درصد از معاملات ارزدیجیتال ایران را تتر تشکیل می‌دهد.

به گزارش پیوست، صرافی ارزدیجیتال تترلند گزارش سال خود را حدود یک هفته بعد از رونمایی از آخرین نسخه تترلند، منتشر کرد. این گزارش نشان می‌دهد اقبال به استیبل‌کوین تتر در دنیا بیشتر شده است و با مقایسه تسویه‌های انجام شده، تتر رشدی ۱۳۶ درصدی به نسبت شبکه پرداخت بین‌المللی مسترکارت داشته است.

مقایسه وجوه تسویه شده تتر، مسترکارت و ویزا
مقایسه وجوه تسویه شده تتر، مسترکارت و ویزا

با توجه به این آمارها، سهم تتر از بازار ارزهای دیجیتال به ۸ درصد رسیده است. با این حال در ایران و به دلیل نبود دسترسی به حساب‌های بین‌المللی، سهم تتر از بازار ارزهای دیجیتال ۲۳ درصد اعلام شده است.

سهم تتر در بازار ایران
سهم تتر در بازار ایران

گزارش تترلند نشان می‌دهد قیمت اسیبل‌کوین تتر که قیمت هر واحد از آن با یک دلار آمریکا برابر است، در سال گذشته بیشتر از ۳۰ درصد رشد داشته است. در بین تراکنش‌های این صرافی، بیت‌کوین، اتریوم، شیبا و دوج‌کوین بیشترین سهم را داشته‌اند.

بیشترین تراکنش‌ها در بین ارزهای تترلند
بیشترین تراکنش‌ها در بین ارزهای تترلند

همچنین کیف‌پول تتری، سطح‌بندی کاربران، تبدیل سریع تتر، ترید با API از جمله سرویس‌های جدید سال ۱۴۰۱ تترلند بوده است. تترلند از سال ۹۸ تا ۱۴۰۱ بیشتر از یک میلیون نصب اندرویدی و ۳۰۰ هزار نصب روی سیستم‌عامل IOS داشته است.

میزان استفاده از کیف‌پول تترلند برای ذخیره تتر
میزان استفاده از کیف‌پول تترلند برای ذخیره تتر

یکی از آمارهای تترلند در این گزارش، تعداد بازدیدهای یکتا است. این آمار نشان می‌دهد تترلند ۱۵ بازدید یکتا معادل ۱۴ درصد از جمعیت کشور را داشته است. عددی که به نظر می‌رسد تا حدی تحت تاثیر استفاده از نرم‌افزارهای تغییر آی‌پی و اختلال اینترنت باشد.

بازدیدهای یکتا در تترلند
بازدیدهای یکتا در تترلند

میانگین سنی کاربران در تترلند ۳۲ سال است. از بین کاربران تترلند حدود ۷۰ درصد از آن‌ها بین بازه سنی ۱۸ تا ۳۵ سال قرار دارند که از این میزان حدود ۲۰ درصد را زنان تشکیل می‌دهند. عددی که به نسبت آمار سال گذشته کاربران زن در تترلند، رشد ۴ درصدی را نشان می‌دهد.

آمار سنی کاربران تترلند
آمار سنی کاربران تترلند

گزارش تترلند نشان می‌دهد، بیشترین استفاده از پلتفرم معاملاتی این صرافی روی نسخه موبایل وب بوده است و کاربران اندرویدی سهمی ۷۴ درصدی دارند. با این حال اپلیکیشن تترلند از نظر حجم معاملات سهم بیشتری دارد و ۴۴ درصد از معاملات را به خود اختصاص داده است.

محبوب‌ترین ابزار کاربران تترلند
محبوب‌ترین ابزار کاربران تترلند

از بین شهرهای مختلف هم، تهران، خراسان رضوی و فارس بیشتری کاربر و سیستان و بلوچستان در کنار کهکیلویه‌وبویراحمد کمترین کاربر را در بین کاربران تترلند دارند.

پراکندگی جغرافیایی کاربران تترلند
پراکندگی جغرافیایی کاربران تترلند

همچنین در این گزارش آمارهایی از انگیزه کاربران برای مبادله تتر آورده شده است. این بخش نشان می‌دهد نقل‌وانتقال مالی تتر، ۲۵ درصد از انگیزه کاربران را تشکیل می‌دهد که به نسبت سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است. تتر برای ترید رمزارز ۴۱ درصد عنوان شده که به نسبت دوره گذشته ۲۷ درصد کاهش داشته است. اما تتر به عنوان جایگزینی برای سرمایه‌گذاری با سهم ۳۳ ردصدی، ۱۲ درصد رشد پیدا کرده است.

انگیزه کاربران برای مبادله تتر
انگیزه کاربران برای مبادله تتر

تترلند از نظر تعداد معامله، ۱۱ درصد رشد داشته است و میانگین حجم معامله هر کاربر ۲.۱ تتر اعلام شده است. عددی که در مقایسه با سال ۱۴۰۰ حدود ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

همچنین در تترلند به صورت متوسط ۵۰۰ تتر در هر معامله خرید و ۸۰۰ تتر در برای هر معامله فروش جابجا می‌شود. با این حال تعداد خریداران بیشتر از فروشندگان در تترلند هستند. ۴۰ درصد از کاربران تترلند دارایی تتری خود را در کیف‌پول این صرافی نگهداری می‌کنند.

نسبت جنسیتی کاربران در تترلند
نسبت جنسیتی کاربران در تترلند

بخش پشتیبانی گزارش تترلند هم نشان می‌دهد، احراز هویت در این صرافی به پروسه‌ای سریع‌تر تبدیل شده است که کمتر از ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد. ۶۰ درصد از منابع انسانی تترلند را زنان تشکیل می‌دهند که این آمار در لایه مدیریت و سرپرستی برای زنان ۲۹ درصد اعلام شده است. در بین شهرهای مختلف نیز، کارمندان تترلند در تهران، خوزستان و اصفهان بیشترین تعداد را دارند.

https://pvst.ir/exy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو