skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گزارش همراه مکانیک: ۲۰ درصد خودروهای صفر مشکل فنی یا بدنه دارند

سمانه سمیع تحریریه

۲ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۶ خرداد ۱۴۰۲

همراه مکانیک استارت‌آپ بازار خودرویی ایران گزارشی از بازار خودرو در سال ۱۴۰۱ منتشر کرد. طبق این گزارش ۲۰ درصد خودروهای صفر داخلی دارای مشکل فنی یا بدنه بوده‌اند و پژو ۲۰۶ SD مشکل‌دار‌ترین خودرو از لحاظ فنی گزارش شده است.

به گزارش پیوست، سجاد باقری هم‌بنیان‌گذار همراه مکانیک، سهم بازار آنلاین معاملات خودرو را بین  ۳۰ تا ۴۰ درصد ارزیابی می‌کند و پیش‌بینی می‌کند این سهم در سال‌های آینده به ۵۰ درصد برسد.

گزارش سالانه همراه مکانیک با چهار سر فصل رفتار آنلاین خریداران خودرو، شایع‌ترین ایرادهای خودرو، رشد قیمت خودرو و پرفروش‌ترین خودروها تنظیم شده است و آمده پرفروش‌ترین خودروها در طرح اقساطی همراه مکانیک کوئیک، ساینا و پژو ۲۰۶ بوده‌اند.

رشد تاریخی قیمت‌ها در سال ۱۴۰۱

همراه مکانیک از سال ۹۳ فعالیت خود را آغاز کرده است و قیمت‌گذاری خودرو بر اساس ۱۰ عامل مختلف از جمله معامله‌های بازار، مدل خودرو، کارکرد، آسیب‌های فنی و بدنه، آپشن رنگ و غیره تعیین می‌شود، در این ابزار قیمت ۳۲۰۰ مدل خودرو به تفکیک مدل و تیپ به‌روزرسانی می‌شود و از همین رو  مرجعی برای اطلاع از قیمت خودرو به حساب می‌آید.

در این گزارش آمده است قیمت خودروهای وارداتی ۱۰۷ درصد، چینی ۹۳درصد و داخلی ۹۲ درصد افزایش یافته‌اند و روند افزایش قیمت خودروها از ۱۴۰۱ تا اواسط اسفند بیشترین اوج خود را تجربه کرده است. سمند LX با ۱۰۲درصد افزایش رکورددار بیشترین قیمت رشد سالانه را به خود اختصاص داده و هایما و جک نیز پرطرفدارترین خودروهای چینی برای ایرانی‌ها بوده‌اند.

سمند سردمدار رشد افزایش قیمت بوده است.

طبق این گزارش همچنین حجم معاملات خودرو در نمایشگاه همراه مکانیک نشان می‌دهد، سهم خودروهای داخلی با ۷۳ درصد بیشترین درخواست را از سمت کاربران همراه مکانیک داشته است و گران‌ترین معامله همراه مکانیک خودرو BMW با قیمت ۶میلیارد و هفتصد بوده است.

۱۰ درصد بازار همراه مکانیک متعلق به بازار چینی بوده‌ است.

 

سلیقه بانوان

طبق گزارش همراه مکانیک،کوییک، پژو206 و تیبا۲ نیز جزو محبوب‌ترین خودروهای زنان بوده‌اند و ۲۲ درصد بازار خرید قسطی همراه مکانیک هم مربوط به کوییک بوده است.

بیش از ۳۰۰ هزار خودرو در همراه مکانیک کارشناسی شده است و مناطق ۲ و ۵ تهران بیشترین استفاده کنندگان سرویس کارشناسی خودرو همراه مکانیک بوده‌اند.

۲۰ درصد خودروهای صفر دارای مشکل فنی یا بدنه هستند

همچنین در این گزارش آمده است خودروهایی که بالای ۱۰ سال دارند وارد نمایشگاه همراه مکانیک نمی‌شوند، اما ۲۰ درصد خودروهای صفر نیز دارای مشکل فنی یا بدنه بوده‌اند و پژو ۲۰۶SD دارای بیشترین آسیب فنی میان خودروهای داخلی بوده است.

در همین گزارش آمده است تعداد کاربران منحصر به فرد همراه مکانیک چیزی حدود ۲۳ میلیون نفر بوده که نسبت به سال ۱۴۰۰ بیست و چهار درصد رشد داشته است.

گزارش کامل همراه مکانیک را از اینجا بخوانید.
https://pvst.ir/exr
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو