skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیر مخابرات استان تهران: حدود ۲۷۰۰ میلیارد تومان برای توسعه فیبر نوری نیاز داریم

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۹ اسفند ۱۴۰۲

تا کنون ۱۷۰ هزار مشترک فیبر نوری در استان تهران به این فناوری دسترسی پیدا کرده‌اند. شرکت مخابرات استان تهران قصد دارد تعداد این مشترکان را طی ۸ سال آینده به یک میلیون و ۱۴۰ هزار مشترک در این استان برساند.

به گزارش پیوست، علی ملک‌جعفریان، مدیر مخابرات منطقه تهران در نشست خبری با خبرنگاران آمارهایی در مورد پروژه فیبر نوری این شرکت در استان تهران ارائه کرد. او در مورد نجما (نهضت جهادی توسعه فیبر نوری شرکت مخابرات ایران) گفت: شرکت مخابرات استان تهران اتصال یک میلیون و ۱۴۰ هزار مشترک به فیبر نوری را ایجاد کرده است. می‌خواهیم ۷۰ تا ۷۵ درصد زیرساخت فیبر را برای شهروندان و ۱۰۰ درصد ظرفیت را در حوزه تجاری توسعه دهیم.

او در مورد میزان سرمایه‌گذاری لازم برای این پروژه توضیح داد:‌ به میزان ۲ هزار و ۶۶۷ میلیارد تومان طی ۴ سال در این حوزه سرمایه‌گذاری خواهیم کرد تا پوشش‌ استان را به یک میلیون و ۶۴۰ هزار عدد برسانیم.

لازم به توضیح است پوشش فیبر نوری طبق تعریف وزارت ارتباطات به این معنی است که امکان اتصال به فیبر نوری تا شعاع ۳۰۰ متری منزل یا واحد تجاری فراهم باشد و در صورت درخواست افراد، طی یک ماه به فیبر نوری متصل شوند. در نتیجه پوشش به معنی کاربر متصل به شبکه نیست.

ملک‌جعفریان در پاسخ به سوال خبرنگار پیوست، هزینه پرداختی کاربران برای دریافت فیبر نوری را بین ۲.۵ تا ۳ میلیون تومان اعلام کرد. به گفته وی به ازای هر هزار کاربری که فیبر تا درب منزل‌شان کشیده می‌شود، شرکت مخابرات حدود ۶ میلیارد تومان هزینه می‌کند.

همچنین او طول کابل‌های فیبرنوری در استان را ۱۵ هزار کیلومتر اعلام کرد.

مدیر مخابرات استان تهران در مورد تسهیلات پرداختی به مشترکان برای برقراری اتصال فیبر نیز گفت: اکنون ۲ پارتنر فروش داریم که سعی می‌کنیم آنها را به ۲۰ عدد برسانیم. با آنها صحبت‌ کرده‌ایم تا هزینه راه‌اندازی فیبر را به شکل لیزینگی از مردم دریافت کنند.

او در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران در مورد اینکه با وجود فیلترینگ و اختلال‌های اینترنت کاربران چطور به خرید سرویس فیبر ترغیب می‌شوند گفت: همه جا فیلترینگ وجود دارد، چین هم فیلترینگ دارد، آمریکا هم تیک‌تاک را فیلتر کرده است. جنگ امروز جنگ سایبری است. ترافیک داخلی اینترنت در حال افزایش است. مهم این است ترافیک داخل کشور بچرخد و این اتفاقی است که دارد می‌افتد.

ملک‌جعفریان در مورد نحوه اطلاع مردم از تحت پوشش بودن فیبر نوری توضیح داد: دو سه ماه دیگر برنامه داریم مشترک با پیامک بفهمد در محدوده فیبر نوری قرار دارد یا خیر. اکنون مردم می‌توانند با تماس با ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ مطلع شوند.

مدیر مخابرات استان از سرقت گسترده تجهیزات مخابراتی از جمله سیم‌های مسی در معابر عمومی نیز ابراز نگرانی کرد و گفت راه حل مشخصی برای حل این مساله وجود ندارد.

https://pvst.ir/evh
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو