skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هشدار انجمن بلاک‌چین برای پیشگیری از کلاه‌برداری

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پیش‌گیری از کلاه‌برداری

انجمن بلاک‌چین ایران در بیانیه‌ای برای پیش‌گیری از کلاه‌برداری در مورد یکی از روش‌های مرسوم کلاه‌برداری این روزها در فضای ارزهای دیجیتال هشدار داد. 

به گزارش پیوست، روش هشدار داده شده در بیانیه انجمن بلاک‌چین به این روش است که ابتدا سوءاستفاده‌گر با قربانی ارتباط برقرار می‌کند و در مورد موجودی قفل شده کیف‌پول، کمک می‌خواهد. در همین حین، سوءاستفاده‌گر اقدام به ارسال اطلاعاتی مانند رمز کیف‌پول یا کلمات بازیابی مورد نیاز می‌کند. در ادامه سوءاستفاده‌گر اقدام به برداشت موجودی حساب خود کرده و وانمود می‌کند قربانی مسئول این انتقال است. 

در این روش قربانی مورد شکایت قانونی قرار می‌گیرد و علاوه‌بر زیان مالی، اعتبار و آبروی او هم خدشه دار یا حتی ممکن است منجر به باج‌گیری شود. هرچند این روش مدت‌هاست وجود دارد و متاسفانه همچنان قربانی می‌گیرد، اما با بدتر شدن وضعیت اقتصادی مانند دیگر روش‌های کلاه‌برداری، تعداد قربانیان این روش هم بیشتر شده است.

بیانیه انجمن بلاک‌چین ایران پیش‌گیری از کلاه‌برداری
بیانیه انجمن بلاک‌چین ایران

به همین دلیل انجمن بلاک‌چین ایران در بیانیه‌ای ضمن توضیح این روش، در مورد دیگر روش‌های مرسوم کلاه‌برداری در فضای رمزارزها و پیش‌گیری از کلاه‌برداری، اطلاع‌رسانی و هشدار داده است. 

باید در نظر داشت که دادن دسترسی به کیف‌پول در فضای ارزهای دیجیتال به معنی واگذاری دارایی است و به همین دلیل به اشتراک گذاشتن این اطلاعات اصلا مرسوم نیست و نباید تحت هیچ شرایطی اطلاعات دسترسی به حساب افراد را پذیرفت.

https://pvst.ir/et8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو