skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

احتمال ممنوعیت آیفون در اروپا حتی با شارژر USB-C

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

احتمال ممنوعیت آیفون در اروپا

اطلاعات درز کرده از شرکت اپل نشان می‌دهد که این شرکت قرار است آیفون ۱۵ را با USB-C عرضه کند. با این حال اپل قصد دارد سرعت انتقال داده و شارژ را برای کابل‌هایی که مجوز Made for iPhone (MFi) ندارند محدود کند، تبعیضی که احتمال ممنوعیت آیفون در اروپا را به دنبال دارد.

به گزارش پیوست، تاکید اتحادیه اروپا بر استفاده از کابل USB-C به عنوان یک استاندارد واحد باعث شده تا شرکت اپل از پورت‌های لایتنینگ خود دست بردارد و آیفون ۱۵ را با پورت USB-C عرضه کند.

با این حال اطلاعات درز کرده از اپل نشان می‌دهد که کوپرتینویی‌ها بیخیال انحصارگرایی نیستند و این شرکت قصد دارد سرعت انتقال داده و شارژ را برای کابل‌های متفرقه محدود کند.

به گزارش مجله فوربز، اتحادیه اروپا تهدید کرده است که در صورت اجرایی شدن این برنامه فروش آیفون را در تمامی کشور‌های عضو ممنوع می‌کند.

تیری برتون، کمیسر صنعت اتحادیه اروپا، در همین باره به اپل گفت: «دستگاه‌هایی که پیش‌نیاز‌های شارژر واحد را رعایت نکنند در بازار اروپا تایید نمی‌شوند.» آنا کاوازینی، رئیس کمیته بازار داخلی پارلمان اروپا، نیز ماه گذشته اپل را متهم کرد که با محدودیت‌های خود قانون اتحادیه اروپا را نقض می‌کند.

با این حال اپل می‌تواند چنین تهدید‌هایی را فعلا نادیده بگیرد. قوانین جدید اروپا برای شارژر واحد در اکتبر ۲۰۲۲ به تصویب رسید اما تا دسامبر ۲۰۲۴ اجرایی نخواهد شد و تنها دستگاه‌های عرضه شده پس از آن تاریخ را در بر می‌گیرد.

درنتیجه اپل می‌تواند آیفون ۱۵ و ۱۶ ( که هردو احتمالا در سپتامبر ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ عرضه می‌شوند) را با USB-C محدود و یا حتی پورت لایتنینگ عرضه کند.

اما با توجه به صحبت‌های گرگ جوسویاک، رئیس بازاریابی جهانی اپل، در مصاحبه‌ با وال‌استریت ژورنال به نظر می‌رسد که کوپرتینویی ها پیشاپیش خود را برای قوانین جدید اتحادیه اروپا آماده می‌کنند. جوسویاک در این مصاحبه گفت اپل با تغییر پیشنهادی همراه می‌شود و اطلاعات درز کرده از آیفون ۱۵ نیز استفاده از پورت USB-C را برای تمامی نشان می‌دهد.

 

https://pvst.ir/est

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو