skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

همکاری گوگل و اپل برای جلوگیری از ردیابی پنهانی با ایرتگ

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گوگل و اپل می‌گویند برای جلوگیری از ردیابی ناخواسته و پنهانی از طریق ایرتگ با یکدیگر همکاری می‌کنند. این دو شرکت استانداردی را برای «کمک به مبارزه با سو استفاده از دستگاه‌های ردیابی مکانی بلوتوث و ردیابی ناخواسته» پیشنهاد کرده‌اند.

به گزارش پیوست، سازندگان اندروید و iOS و پیشنهادی را برای مبارزه با ردیابی پنهانی از ایرتگ (AirTag) و دیگر ابزارهای ردیابی پیشنهاد کرده‌اند و شرکت سامسونگ نیز پشتیبانی خود از این استاندارد صنعتی را اعلام کرده است.

ایرتگ یک دستگاه کوچک و بلوتوثی است که مکان اشیا را در فاصله نزدیک نشان می‌دهد. هدف اپل از عرضه این محصول استفاده از آن برای پیدا کردن چیزهایی مثل دسته کلید است.

با این حال گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که از این دستگاه کوچک برای جاسوسی و ردیابی پنهانی استفاده شده است.

اپل و گوگل طرح پیشنهادی خود را که شامل دستورالعمل‌هایی برای تولید کنندگان ابزارهای ردیابی بلوتوث می‌شود در اختیار کارگروه مهندسی اینترنت (IETF)، یکی از سازمان‌های مهم ارائه استاندارد قرار داده‌اند.

طرفین مربوطه سه ماه برای بررسی و ارائه بازخورد زمان دارند و اپل و گوگل در این دوره پیشنهادات را دریافت و سپس نسخه نهایی را تا پایان سال ۲۰۲۳ ارائه می‌کنند. نسخه‌های بعدی iOS و اندروید از طرح پیشنهادی پشتیبانی کرده و در صورت وجود یک دستگاه ردیابی در نزدیکی کاربر به او اطلاع می‌دهند.

دیو بورک، نایب رئیس مهندسی اندروید گوگل، در یک بیانیه خبری گفت:‌«ردیاب‌های بلوتوثی فواید زیادی برای کاربران دارند اما احتمال ردیابی ناخواسته نیز وجود دارد و صنعت به صورت یکپارچه باید برای رفع این مشکل اقدام کند.»

ران هاونگ، نایب رئیس بخش حس و اتصال اپل، نیز در این باره گفت: «ما ایرتگ و شبکه Find My را با قابلیت‌هایی ارائه کردیم که از ردیابی ناخواسته جلوگیری می‌کند و برای اطمینان از استفاده درست این تکنولوژی به بهبود آن ادامه می‌دهیم.»

او در ادامه با اشاره به همکاری این شرکت با گوگل افزود: «همکاری با گوگل گام مهمی برای مبارزه با ردیابی ناخواسته در iOS و اندروید است.»

اپل از زمان عرضه ایرتگ در سال ۲۰۲۱ چندین قابلیت ضد ردیابی را ارائه کرده و دستگاه‌های بروزرسانی شده این شرکت پس از جدایی از صاحب اصلی و با گذشت چند مدت صدای بلندی تولید می‌کنند. کاربران اندرویدی هم می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی ایرتگ و دستگاه‌های ردیابی را در اطراف خود شناسایی کنند.

منبع: Engadget, CNBC

https://pvst.ir/ero

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو