skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

صدای دانش تمام بشریت؛ ویکیپدیا لوگوی صوتی خود را انتخاب کرد

۹ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

لوگوی صوتی بنیاد ویکیمدیا پس از یک مسابقه بزرگ انتخاب شد. ویکیمدیا از این صدا برای برندینگ صوتی محتوای خود استفاده می‌کند.

به گزارش پیوست، نماد صوتی یا صدای خاصی که شما را به یاد یک رسانه یا شرکت خاص می‌اندازد به بخشی از هویت بسیاری از رسانه‌ها تبدیل شده و شرکت‌های مثل نتفلیکس و HBO از آن جمله هستند. بنیاد ویکیمدیا، شرکت مادر ویکیپدیا نیز به همین دلیل به سراغ یک «لوگوی صوتی» برای ویکیپدیا و دیگر پروژه‌های خود رفته است. این صدا در واقع نمادی متمایز برای محتوای این مرجع اطلاعاتی خواهد بود.

ویکیمدیا در یک جستجوی طولانی برای یافتن نماد منتخبش در جهان صوتی رقابتی به نام «صدای دانش تمام بشریت» را برپا کرد و به نظر بالاخره مورد نظرش را پیدا کرده است.

صوت پیروز این رقابت متعلق به شخصی به نام تادئوس آزبورن، یک مهندس هسته‌ای و آهنگ‌ساز پاره‌وقت از ویرجینیای آمریکا است.

صوت آزبورن یکی از ۳۲۳۵ فایل صوتی است که سال گذشته از سوی ۲۰۹۴ شرکت کننده از ۱۳۵ کشور جهان وارد این رقابت شد. اعضای جامعه ویکیمدیا به انتخاب بهترین گزینه کمک کردند و در نهایت ۱۰ کلیپ صوتی برا انتخاب بهترین گزینه به رای گذاشته شد.

با اینکه حالا صوت نهایی انتخاب شده و لوگوی صوتی این بنیاد مشخص شده است اما آنچه در نهایت به عنوان لوگوی صوتی در کنار محتوای ویکیمدیا استفاده می‌شود کمی با این صدا متفاوت خواهد بود. این سازمان می‌گوید صدای منتخب را باید مجددا در یک استودیوی حرفه‌ای ضبط کرد. همچنین نسخه‌های مختلفی از این صدا برای استفاده در شرایط مختلف تولید می‌شود.

ویکیمدیا در بیانیه خبری خود گفت: «در ادامه امسال، ما با همکاری دستیار صوتی و شرکای تکنولوژی خود لوگوی پیروز را برای شناساندن محتوای ویکیمدیا در سراسر جهان استفاده می‌کنیم.»

منبع: Verge

https://pvst.ir/eib

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو