skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آموزش

شهره شعبان نویسنده میهمان

ابزارهای ایرانی رصد و تحلیل شبکه‌های اجتماعی

شهره شعبان
نویسنده میهمان

۲۷ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۱۶ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ مهر ۱۴۰۲

ابزارهای مورد نیاز برای رصد شبکه های اجتماعی

ابزارهای رصد شبکه های اجتماعی برنامه‌های نرم‌افزاری، پلتفرم‌ها یا خدماتی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند حضور آنلاین خود را در پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی ردیابی، تحلیل و مدیریت کنند. این ابزار‌ها، کسب‌وکار‌ها، سازمان‌ها و افراد را قادر می‌سازد تا توسط داده‌هایی در مورد تعامل کاربر، عملکرد محتوا و کیفیت مخاطبان، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود را به طور مؤثرتری مدیریت کنند.

توسط ابزارهای رصد شبکه‌های اجتماعی می‌توان کاربران، کلمات کلیدی و هشتگ‌ها را در چندین پلتفرم دنبال کرد و مکالمات مربوط به برند، محصولات یا صنعت  را زیر نظر داشت. علاوه بر این امکات تجزیه و تحلیل نیز فراهم شده است و می‌توان عملکرد محتوای رسانه‌های اجتماعی خود از جمله لایک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها، نظرات و فالوور‌ها را اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل کرد.

ابزارهای رصد شبکه‌های اجتماعی گزارش‌های دقیقی از عملکرد رسانه‌های اجتماعی ایجاد می‌کنند که می‌تواند به اطلاع‌رسانی استراتژی‌ها و کمپین‌های آینده کمک کند. در نهایت یکی از موثرترین خروجی‌های این ابزارها، تجزیه و تحلیل رقبا است.

کاربرد ابزارهای رصد شبکه های اجتماعی

ابزارهای رصد شبکه های اجتماعی می‌توانند به کاربران کمک کنند تا استراتژی رسانه‌های اجتماعی خود را بهینه کنند، تعامل مخاطبان را افزایش دهند و به اهداف بازاریابی و ارتباطات خود دست یابند. ابزار‌های نظارت بر رسانه‌های اجتماعی می‌توانند کاربردهای مختلفی برای مشاغل، سازمان‌ها و افراد انجام دهند. برخی از کاربرد‌های رایج این ابزار عبارتند از:

نظارت و رصد برند: این ابزارها برای درک احساسات، مدیریت اعتبار و شهرت، پاسخ سریع به سوالات یا شکایات مشتری و مواردی از این دست قابلیت‌های خوبی دارند.

تجزیه و تحلیل رقبا: توسط این ابزارها می‌توانید مراقب فعالیت‌ها، استراتژی‌ها و کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی رقبا باشید که به شما امکان می‌دهد روند‌ها، نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنید.

مدیریت بحران: با نظارت بر احساسات منفی یا مسائل مربوط به برند یا صنعت خود، بحران‌های بالقوه را شناسایی کنید و ابزارهای رصد شبکه های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهند که به طور فعال به این نگرانی‌ها رسیدگی کنید و آسیب احتمالی به اعتبار برند خود را کاهش دهید.

استراتژی محتوا: عملکرد محتوای رسانه‌های اجتماعی خود را تجزیه و تحلیل کنید تا مشخص کنید چه چیزی برای مخاطبان شما مهم است. ابزارهای رصد شبکه های اجتماعی به شما کمک می‌کنند استراتژی محتوای خود را برای تعامل و دسترسی بهتر اصلاح کنید.

شناسایی اینفلوئنسرها و. افراد مرجع: با کمک این ابزارها می‌توانید افراد مرجع در حوزه فعالیت خود را شناسایی کنید و از آنها برای توسعه شبکه یا انتقال پیام به مخاطبان احتمالی استفاده کنید.

خدمات به مشتریان: با نظارت و پاسخگویی به سؤالات، بازخورد‌ها و شکایات مشتری در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید شاخص‌های مرتبط با رضایت مشتری را بهبود دهید.

مشتریان احتمالی و سرنخ‌ها: با نظارت بر کلیدواژه‌ها، هشتگ‌ها یا موضوعات مرتبط، سرنخ‌ها یا مخاطبان بالقوه را شناسایی کنید. ابزارهای رصد شبکه های اجتماعی به شما امکان می‌دهند با این افراد تعامل داشته باشید و آن‌ها را به مشتری تبدیل کنید.

تحقیقات بازار: از دیگر کاربردهای ابزارهای رصد شبکه های اجتماعی این است که می‌توانید در مورد ترجیحات مصرف‌کننده، روند‌ها و موضوعات نوظهور در صنعت خود اطلاعات به دست‌آورید و تصمیمات آگاهانه‌تری در مورد توسعه محصول، بازاریابی و استراتژی کسب و کار بگیرید.

ایجاد گروه و تقسیم‌بندی مخاطب: جمعیت‌شناسی، علایق و رفتار آنلاین پیروان خود را تجزیه و تحلیل کنید تا مخاطبان هدف خود را بهتر درک کنید و پیام‌های خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

اندازه‌گیری کمپین: عملکرد کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی، ردیابی تعامل، تبدیل‌ها و بازگشت سرمایه را برای تعیین اثربخشی تلاش‌های بازاریابی خود و اطلاع‌رسانی به ابتکارات آتی خود نظارت کنید.

معرفی ابزارهای رصد شبکه های اجتماعی ایرانی

پیش از آن که به معرفی انواع گوناگون ابزار مانیتورینگ بپردازیم، لازم است به این موضوع اشاره کنیم که این ابزار با تکیه بر هوش مصنوعی می‌توانند به ردیابی و شناسایی مخاطبان و کاربران شما و آن چه که به آن نیاز دارند، بپردازد. برای این ابزار توانایی‌هایی در نظر گرفته شده که با استفاده از آن‌ها می‌توانند با دنبال کردن کلمات کلیدی که در محتواهای خود تعریف کرده‌اید، پست‌ها و کامنت‌های حاوی آن‌ها را جمع‌آوری کرده و در اختیار شما قرار دهند.

ویژگی دیگر این برنامه‌ها و ابزارهای رصد شبکه‌های اجتماعی در این است که می‌تواند اطلاعات جمع‌آوری شده را در قالب جدول و نمونه‌های آماری به شما نشان دهد. به این ترتیب شما می‌توانید از حرکات، خواسته‌ها و نیازهای مخاطبان خود مطلع شوید.

زلکا

zelkaa.com

یکی از سامانه‌ها یا پلتفرم‌هایی که برای این منظور طراحی شده، پلتفرم تحلیل و رصد رسانه و شبکه‌های اجتماعی به نام زلکا است که می‌تواند به پردازش محتواهایی که به زبان فارسی تولید شده‌اند، بپردازد.

این سامانه به گونه‌ای طراحی شده که با استفاده از هوش مصنوعی و آنالیز داده‌ها می‌تواند روزانه تعداد بسیار زیادی از رسانه‌های آنلاین و آفلاین را مورد بررسی قرار دهد. این امر کمک خواهد کرد تا شما بتوانید تمامی وب‌سایت‌ها، خبرگزاری‌ها و همچنین وبلاگ‌ها، روزنامه‌ها، رادیو، تلویزیون، شبکه‌های اجتماعی و… را تحلیل و بررسی کنید و از نتایجی که از آن‌ها حاصل می‌شود، جهت رسیدگی بیشتر به کسب و کار خود و چیدن استراتژی‌های آینده استفاده کنید.

لازم به ذکر است قابلیت پلتفرم زلکا بیش از این‌ها است به طوری که علاوه بر استفاده از زبان فارسی برای پردازش، قادر است از زبان‌های عربی، ترکی، انگلیسی، آلمانی و… نیز برای این منظور استفاده کند. از جمله کارایی و قابلیت‌های این پلتفرم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • امکان رصد، بررسی، تحلیل و مدیریت شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها به‌صورت همزمان و یکپارچه
  • امکان رصد رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به زبان‌های عربی، ترکی، انگلیسی، آلمانی و…
  • در اختیار گذاشتن، اخبار و مطالب مرتبط در مدت زمان کم
  • امکان ترجمه مطالب به زبان‌‌های مختلف فارسی، عربی، ترکی، انگلیسی
  • باخبر کردن کاربر از موضوعات و مباحثی که در فضای مجازی ترند و داغ شده‌اند.
  • در اختیار گذاشتن محتواهای منتشر شده و همچنین محتواهایی که از روی فضای مجازی برداشته و حذف شده‌اند
  • امکان گزارش‌گیری به روش‌های مختلف به صورت بولتن، اینفوگرافیک، نمودارهای تحلیلی و غیره
  • امکان رصد شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، توییتر، فیس‌بوک، آپارات، یوتیوب و پیام‌رسان تلگرام

همچنین زلکا این قابلیت را دارد تا ضمن نشان دادن نمودارهای رشد نرخ مشارکت، رویکرد هر مخاطب را به محتواها و پست‌های منتشر شده بررسی کرده و بهترین زمان برای پست‌گذاری و درج محتوا در سایت و پلتفرم‌های مختلف را نشان دهد.

دیتاک

dataak.com

این ابزار ایرانی برای رصد فضای مجازی طراحی شده است و می‌تواند اطلاعات دقیقی را از شبکه‌های اجتماعی پرکاربرد در اختیار کاربران قرار دهد.

برای کسب موفقیت بیشتر در شبکه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی، لازم است اطلاعات دقیقی از کاربران به دست آورید، یعنی بدانید که آن‎ها دقیقا چه می‎خواهند و به دنبال چه هستند؟ در این صورت است که می‎توانید ارتباط بهتری را با آن‎ها برقرار کرده و آن چه که نیاز دارند را در اختیارشان قرار دهید. همچنین می‌‎توانید از آینده فعالیت کاری خود تصویر بهتری داشته باشید.

لازم به ذکر است دیتاک که از جمله ابزارهای رصد شبکه‎های اجتماعی به شمار می‎آید، برای زبان فارسی طراحی شده است. بنابراین کار با آن آسان بوده و شما می‎توانید به راحتی از نظرات کاربران ایرانی مطلع شوید.

نیوز باکس

newsbx.com

از دیگر ابزارهای مانیتورینگ که برای رصد شبکه‌‎های اجتماعی طراحی شده می‌‎توان به ابزار نیوزباکس اشاره کرد که آن هم برای کاربران ایرانی طراحی شده است. بنابراین چنانچه قصد دارید برای پیشرفت کسب و کار خود از ابزارهای رصد شبکه‎‌های اجتماعی استفاده کنید، NEWSBOX کمک خواهد کرد تا به راحتی بتوانید به پایش و بررسی کلمات مهم و کلیدی در شبکه‎‌های اجتماعی مختلف بپردازید.

از جمله ویژگی‎‌ها و مزایایی که این برنامه دارد، امکان پایش و بررسی تلگرام است. نکته دیگری که استفاده از این ابزار را برای کاربران ساده کرده، پایش کلمات کلیدی مهم به حالت‎های مختلف بافاصله، با نیم‌فاصله و بدون فاصله است.

با استفاده از این ابزار می‎‌‌توانید شبکه‎‌های اجتماعی مختلفی از جمله توئیتر، کانال تلگرام، صفحات اینستاگرام و … را مورد بررسی قرار دهید.

لاز است بدانید که این برنامه برای گوشی‎‌های اندروید و آی او اس طراحی شده است.

لایف وب

lifewebco.com

یکی از سامانه‌ها و سایت‌هایی که استفاده از آن به شما کمک می‌کند تا از نظرات مردم مطلع شوید و از آن‌ها جهت پیشبرد اهداف خود و گسترده کردن شرایط کاری خود استفاده کنید، می‌توان به لایف وب اشاره کرد. کاربران محتواهای درج شده در برنامه‌ها و پلتفرم‌های مختلف را می‌بینند، می‌خوانند و نسبت به آن‌ها واکنش نشان می‌دهند. بر همین اساس چنانچه از پلتفرم‌هایی که برای این منظور طراحی شده‌اند، استفاده کنید، همواره می‌توانید از تصوری که مردم در مورد سازمان شما دارند، مطلع شده و شرایطی را فراهم کنید که بتوانید خدمات و عملکرد بهتری را در آینده به آن‌ها ارائه کنید.

از جمله خدمات این سایت می‌توان به رصد مداوم رسانه‌ها در فضای آنلاین و آفلاین اشاره کرد. همان طور که می‌دانید رصد رسانه‌های مختلف وظیفه بخش روابط عمومی سازمان‌ها و شرکت‌ها است. به همین منظور لایف وب شرایطی را مهیا کرده که با استفاده از محصولات آن می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید.

امکان رصد رسانه‌های مختلف و البته آنلاین با استفاده از کلمات کلیدی مدنظرتان به راحتی انجام خواهد شد.

شما می‌توانید با استفاده از ابزار طراحی شده از نظرات و به اصطلاح کامنت‌های مردم با خبر شوید و ببینید مردم نسبت به عملکرد شما چه نظری دارند.

از دیگر قابلیت‌هایی که این دسته از ابزارهای رصد شبکه های اجتماعی دارند، این است که می‌توانید از واکنش‌های منفی نسبت به سازمان خود مطلع شوید و با استفاده از روش‌های مختلف آن را مدیریت کنید. از دیگر قابلیت‌هایی که وب لایف در اختیار صاحبان کسب و کارهای مختلف قرار داده می‌توان به رصد و پایش داده‌های مربوط به برندی که دارید اشاره کرد. می‌توانید متوجه شوید که مخاطبان چه نظری درباره برند شما دارند یا رقبایتان درباره عملکرد شما چه صحبت‌هایی می‌کنند. این موضوع کمک می‌کند تا بتوانید در مسیر درستی قدم برداشته و تغییراتی را در کسب و کار خود اعمال کنید که به نفع شما تمام شود.

ترندا

trenda.ir

ترندا پلتفرم شناسایی ترندها و جریان سازها و ارایه بینش برای تصمیم بموقع در ریسک ها، بحران ها، رقابت و برندینگ سازمان و اشخاص می باشد که از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز کرد. ترندا به عنوان سامانه پایش و تحلیل اخبار در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی امکانات زیر را ارائه می‌دهد.
۱- بیش از ۳۰۰۰ منبع داخلی رسانه آنلاین
۲- بیش از ۱۰۰ هزار منبع خارجی در ۵۰ زبان اصلی رسانه آنلاین
۳- بیش از ۲۰۰ نسخه روزنامه و مجله چاپی
۴- پایش محتوای منتشر شده در توئیتر
۵- پایش اینستاگرام براساس هشتگ و محتوای پیج‌های عمومی
۶- بیش از ۲ میلیون کانال تلگرام
۷- پیام‌رسان داخلی ایتا
۸- رصد صدا و سیما
۹- چند رسانه‌ای‌ها ازجمله یوتیوب، آپارات،…

سازمان‌ها،شرکت‌ها و اشخاص را برای بررسی عملکرد رسانه‌ای، شناسایی جریان‌سازها، تصمیم‌گیری بموقع در ریسک‌ها و بحران‌های رسانه‌ای، برندینگ و بازاریابی و … یاری می‌کند. همچنین این سامانه با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، قادر به تحلیل و پیش‌بینی رفتار کاربران در فضای مجازی، شناسایی تحولات جدید و پیدا کردن روندهای جاری در حوزه خبر و رسانه است.
سامانه ترندا متناسب با نیاز کاربر، اخبار و محتوای منتشر شده را پالایش و تحلیل می‌کند و نتایج را به صورت لحظه‌ای از طریق روش‌های متنوع انتشار از جمله اپلیکیشن موبایل، ارسال به کانال ایتا یا تلگرام، ارسال از طریق پیام کوتاه یا ایمیل، یا با ابزار بولتن‌ساز در قالب بولتن خبری و گزارش های اینفوگرافیک و تحلیلی نمایش می‌دهد. همچنین می‌توانید با ابزار نقشه، میزان پراکندگی اخبار منتشر شده در موضوع مورد نظر را به صورت منطقه‌ای مشاهده کنید و از اخبار ترند در مناطق مختلف مطلع شوید.

پرتوتک

partotech.com

چنانچه به دنبال سامانه و یا برنامه‌‎ای هستید که با استفاده از آن بتوانید به رصد شبکه‌های اجتماعی بپردازید، شرکت دانش‌بنیان پرتوتک با استفاده از بسترهای متن باز شرایطی را ایجاد کرده که به شما کمک می‌کند تا این فرآیند را به راحتی انجام دهید. این سامانه که روی سیستم عامل لینوکس پیاده سازی شده، یک موتور جستجوگر کاملا بومی است و به RSS نیز وابسته نیست.

این سامانه به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند روزانه تعداد بسیار زیادی از صفحات جدید را شناسایی کند. همچنین استفاده از هوش مصنوعی در این سامانه کمک می‌کند تا خزشگر بتواند موضوعاتی که مورد بررسی و رصد قرار می‌دهد را در دسته‌های مختلف طبقه‌بندی کند. به این ترتیب چنانچه مایلید به پایش اخبار و مطالب و همچنین محتواهای درج شده در سایت‌های خبری، خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و سایت‌های سازمانی و .. بپردازید این سامانه بسیار کمک کننده خواهد بود.

ویژگی خوب استفاده از این سامانه آن است که نیاز به نصب نرم افزار خاصی نخواهید داشت و این سامانه می‌تواند به صورت خودکار سایت‌هایی که دارای محتواهای مشابه هستند را رصد کند.

در این مطلب تلاش کردیم چند نمونه از ابزار مانیتورینگ را به شما معرفی کنیم. البته این ابزار کم نیستند و هر یک عملکرد و ویژگی‌های خاص خود را دارند، به همین منظور به شما پیشنهاد می‌کنیم با توجه به نیازی که دارید و شبکه اجتماعی خاصی که قصد رصد آن را دارید، ابزار مناسب خود را انتخاب کنید.

چند نمونه خارجی از ابزارهای رصد شبکه های اجتماعی

Hootsuite

ابزار Hootsuite یکی از ابزارهای مفید در این حوزه به شمار می‌آید که بخش داشبورد آن به شما این امکان را می‌دهد تا از نظرات و کامنت‌های مختلف درباره تجارت و محصولات خود مطلع شوید. به این ترتیب شما می‌توانید بر اساس کلمات کلیدی، هشتگ‌ها، مکان‌ها و حتی کاربران خاص، روی کسب و کار خود نظارت کنید. لازم به ذکر است این اطلاعات به دست آمده به شما کمک می‌کنند تا بتوانید کسب و کار خود را بهبود بخشید.

GOOGLE ALERTS

از دیگر ابزارهای مانیتورینگ که می‌توانید برای این منظور از آن استفاده کنید، GOOGLE ALERTS است. تا همین چند مدت پیش کاربران نمی‌توانستند به برخی از محتواهایی که در گوگل به دنبال آن هستند به راحتی دست یابند. این سرویس به همین منظور طراحی شد و عملکرد آن به این صورت بود که به کاربران کمک می‌کرد تا چنانچه نیاز به محتوای خاصی دارند، در صورت درج آن در سایت‌های مختلف از طریق کلمات کلیدی خاصی که در این برنامه مشخص کرده‌اند به آن‌ها اطلاع رسانی شود.

برای استفاده از ابزار GOOGLE ALERTS نیاز به ساخت یک حساب کاربری در گوگل دارید، پس از این می‌توانید با وارد شدن به برنامه، کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کرده و منتظر بمانید. پس از این چنانچه مطلبی در خصوص آن چه می‌خواهید منتشر شود، این برنامه به شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد. همان طور که پیشتر اشاره کردیم، گوگل آلرت یکی از ابزار مانیتورینگ محسوب می‌شود که تنها می‌تواند اطلاعات را نشان دهد، اما قدرت تحلیل و آنالیز آن‎ها را ندارد. مضاف بر این اگر برای رصد شبکه‌های اجتماعی قصد استفاده از این برنامه را دارید، گوگل آلرت کمکی به شما نخواهد کرد. از دیگر ویژگی‌های این ابزار می‌توان به رایگان بودن و عملکرد آسان آن اشاره کرد. همچنین ابزار فوق این قابلیت را دارد که کلمات کلیدی مورد نظر شما را به زبان‌های مختلف مورد جستجو قرار دهد.

Hootsuite Insights

این برنامه نیز از دیگر ابزارهای مانیتورینگ سوشال مدیا به شمار می‌آید که می‌تواند پست‌های بسیار زیادی را در شبکه‌های اجتماعی مورد بررسی و رصد قرار دهد. بنابراین شما به راحتی می‌توانید به کلمات کلیدی مختلفی که در محتوای این برنامه‌ها درج می‌شود دسترسی پیدا کنید. از جمله مزایای این ابزار می‌توان به صرفه‌جویی در وقت اشاره کرد زیرا این برنامه قادر است در مدت زمان کمی نتیجه جستجوهای کاربر را برای بررسی کلمات کلیدی در اختیارشان قرار دهد. به عنوان مثال چنانچه کلمه کلیدی مورد نظر خود را در نوار جستجو درج کنید، مطالبی که در این حوزه در پلتفرم‌های مختلف درج شده، به شما نشان داده می‌شود.

TALKWALKER

اگر به دنبال استفاده از یک ابزار قدرتمند برای رصد سایت‌ها و پلتفرم‌های خاص هستید تاک واکر می‌تواند خواسته شما را در این زمینه برآورده کند چرا که این برنامه علاوه بر رصد سایت‌ها و وبلاگ‌های مختلف، رصد توییتر را نیز به خدمات خود افزوده است.

از ویژگی‌های این ابزار می‌توان به قابلیت Conversation Clusters اشاره کرد که کمک می‌کند تا بتوانید بین هشتگ‌ها و توئیت خبرهای پربازدید، رابطه مستقیمی را پیدا کنید. به این ترتیب متوجه خواهید شد که چه موضوعی این جریان را به وجود آورده و یا محرک اصلی آن چه بوده است؟

امکان جستجوی محتوا به صورت رایگان و همچنین دریافت هشدار در ایمیل از جمله ویژگی‌های در نظر گرفته شده برای این ابزار است. به این ترتیب شما می‌توانید اخبار محتواهای پیدا شده را روی ایمیل خود دریافت کنید.

نکته دیگری که سبب می‌شود این ابزار از جذابیت بالاتری برخوردار شود، امکان جستجوی ابزار مختلف به صورت رایگان است.

همچنین شما می‌توانید با انتخاب فیلترهایی از قبیل نوع رسانه، مکان جغرافیایی و … جستجوی دقیق‌تری را انجام داده و از اتلاف وقت خود جلوگیری کنید.

MENTION

از دیگر ابزارهایی که در این زمینه می‌توانیم به شما معرفی کنیم، ابزاری به نام «منشن» است که با استفاده از آن می‌توان میلیون‌ها منبع انتشار محتوا را به ۴۲ زبان مختلف پایش و رصد کرد.

از ویژگی‌های خوب این ابزار آن است که به شما این امکان را می‌دهد تا نام تجاری خودتان را در سراسر جهان رصد کنید. ضمن آن که قادر خواهید بود تا عملکردی که در یک مدت مشخصی داشته‌اید را با رقبای خود مقایسه کنید. به این ترتیب می‌توانید ببینید چه استراتژی‌های سبب موفقیت و چه نکاتی باعث شکست شما در عملکردتان شده است.

از دیگر ویژگی‌های خوب این برنامه می‌توان به برخورداری از تیم کارمندان اشاره کرد که کمک می‌کنند تا مدیریت شبکه‌های اجتماعی را به خوبی انجام داده و یا از یکدیگر کمک بگیرند.

از این ابزار می‌توانید جهت رصد برنامه‌هایی از قبیل فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و … استفاده کنید.

Synthesio

از دیگر ابزار مانیتورینگ که برای رصد شبکه‌های اجتماعی می‌توانید از آن استفاده کنید، Synthesio است. عملکرد این برنامه هم به سایر ابزارهایی که معرفی کردیم شباهت دارد به طوری که با استفاده از آن می‌توانید بینش عمیقی از کسب و کار خود به دست آورده و از آن چه در حوزه کاری شما در حال رخ دادن است، مطلع شوید. مضاف بر این، ابزار فوق امکان بررسی و رصد چندین جریان را در اختیار شما قرار خواهد داد.

AWARIO

اگر مایلید در خصوص برندهای مختلف اطلاعاتی را به دست آورید، این ابزار می‌تواند رصد برندهای مختلف را با پایش کلمات کلیدی مهم مرتبط با آن‌ها انجام دهد. از جمله ویژگی‌های ابزار AWARIO می‌توان به این مورد اشاره کرد که این ابزار قادر است طبق الگوریتم مشخصی، پست‌ها و کامنت‌هایی که کاربران در آن‌ها از رقبای شما انتقاد کرده‌اند، را به شما نشان دهد. به این ترتیب شما می‌توانید با جمع‌آوری این اطلاعات ببینید که چه فاکتورها و مواردی را باید برای جلب رضایت مشتریان خود در نظر بگیرید. لازم به ذکر است ابزار آواریو را می‌توان به فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، ردیت، یوتیوب و وبلاگ‌ها، فروم‌ها و همچنین سایت‌ها متصل شود و بررسی‌های لازم را انجام داد.

https://pvst.ir/em0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو