skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تورم تولید نقطه‌به‌نقطه بخش ارتباطات از تمامی بخش‌ها پایین‌تر است

علی مومنی تحریریه

۱۴ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

برای بوکمارک این نوشته

بانک مرکزی تورم نقطه‌به‌نقطه تولید بهمن‌ماه در بخش ارتباطات را ۶ درصد اعلام کرد که این رقم از تمامی بخش‌های دیگر پایین‌تر است.

به گزارش پیوست، بانک مرکزی اعلام کرد شاخص بهای تولیدکننده در کشور طی ۱۲ ماه منتهی به بهمن ۱۴۰۱ نسبت به ۱۲ ماه منتهی به بهمن ۱۴۰۰ به میزان ۳۶.۱ درصد افزایش یافته است.

بر این اساس شاخص بهای تولیدکننده در ایران در بهمن ۱۴۰۱ به عدد ۸۰۸.۶ رسیده که نسبت به ماه قبل رشدی ۳.۷ درصدی را نشان می‌دهد. این شاخص نسبت به بهمن ۱۴۰۱ معادل ۳۷.۹ درصد رشد کرده است. همچنین طبق آمارهای بانک مرکزی، شاخص بهای تولیدکننده در بخش اطلاعات و ارتباطات نسبت به ماه قبل ۰.۱ درصد و نسبت به بهمن سال گذشته ۶ درصد افزایش یافته است.

مقایسه شاخص بهای تولیدکننده ۱۲ ماه منتهی به بهمن ۱۴۰۱ نسبت به ۱۲ ماه منتهی به بهمن ۱۴۰۰ نیز نشان می‌دهد تورم تولید در بخش ارتباطات ۱۱.۷ درصد بوده است.

تورم نقطه‌به‌نقطه تولید در گروه اطلاعات و ارتباطات از تمامی گروه‌های دیگر عدد پایین‌تری را نشان می‌دهد. تنها گروهی که در داده‌های بانک مرکزی تورم تولید نقطه تک‌رقمی به ثبت رسانده بخش ارتباطات است.

آمارهای مرکز آمار ایران از تورم مصرف‌کننده بخش ارتباطات نیز نشان می‌دهد قیمت‌ها در این بخش در بهمن‌ماه نسبت به دی‌ماه ۲.۱ درصد افزایش یافته‌اند.

برای بوکمارک این نوشته

https://pvst.ir/ecp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top
جستجو