skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گزارش عملکرد یک ساله پرداخت الکترونیک سداد:

پرداخت الکترونیک سداد رتبه سوم بیشترین مبلغ تراکنش الکترونیک در کشور

سمانه سمیع تحریریه

۱۱ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت پرداخت الکترونیک سداد گزارش عملکرد یک ساله خود را منتشر کرد. طبق این گزارش سداد همچنان با پردازش ماهانه ۳۰۰ میلیون تراکنش به ارزش ۱۰۴ همت در رتبه سوم بیشترین مبلغ تراکنش الکترونیک در کشور قرار دارد.

به گزارش پیوست، شرکت پرداخت الکترونیک سداد گزارش عملکرد یک ساله خود از دی ۱۴۰۰ تا پایان آذر ۱۴۰۱ را ارائه داد و محمدحسین کاشی مدیرعامل این شرکت در رویداد بذر امید از این گزارش رونمایی کرد. این گزارش در ۶ سرفصل: جایگاه سداد در صنعت پرداخت الکترونیک کشور، عملکرد محصولات و خدمات، رویکرد و رفتار کاربران، پشتیبانی، مسئولیت‌های اجتماعی و چشم‌انداز‌های پرداخت الکترونیک سداد در سال ۱۴۰۲ طبقه‌بندی شده است.

طبق این گزارش پرداخت الکترونیک سداد حالا با پردازش ماهانه ۳۰۰ میلیون تراکنش به ارزش ۱۰۴ همت در رتبه سوم بیشترین مبلغ تراکنش الکترونیک در کشور قرار دارد. پرداخت سداد پس از به‌پرداخت ملت و سامان در جایگاه سوم مبلغ تراکنش‌های پردازش شده در صنعت پرداخت الکترونیک کشور قرار دارد. در هر ماه بیش از ۸۳۳ همت تراکنش در صنعت پرداخت الکترونیک پردازش می‌شود که از این میزان ماهانه بیش از ۱۰۴ همت سهم سداد بوده است.

بر اساس این گزارش مقایسه مبلغ تراکنش ماهانه هر کارتخوان در ‌‌PSPهای کشور از خلال آمار ارائه شده بانک مرکزی و شاپرک نشان از آن می‌دهد که سداد پس از به‌پرداخت ملت در رتبه دوم سرانه مبلغ متوسط مبلغ تراکنش ماهانه قرار دارد.

 

روز بیست و هشتم اسفند ۱۴۰۰ هم دستگاه‌‌های کارتخوان سداد با ثبت روزانه بیش از ۱۳ میلیون تراکنش داغ‌ترین روز سال خود را سپری کرده‌اند.

پرتراکنش‌ترین پذیرندگان POS سداد

 

شرکت پرداخت الکترونیک سداد هم در بخشی از این گزارش به پراکندگی جغرافیایی فعالیت‌های خود پرداخته و عنوان کرده است: شهر بازرگان با ۱۷۷ عدد کارتخوان در دورترین نقطه غربی کشور و شهر سراوان با ۱۷۶۸ کارتخوان در سیستان و بلوچستان دورترین نقطه شرقی کشور هستند که تحت پشتیبانی شرکت پرداخت الکترونیک سداد قرار دارند. سداد از سال ۹۳ تا کنون ۲میلیون و سیصدهزار پایانه در سراسر کشور راه‌اندازی کرده که از این تعداد هم‌اکنون ۷۷۲ هزار دستگاه در حال استفاده است.

پرداخت قبض آب، برق و گاز هم پرتراکنش‌ترین کسب و کارها در IPG سداد بوده‌اند. اپلیکیشن پرداخت الکترونیک ایوا هم با ۲ میلیون کاربر و بیش از ۱۹ میلیون تراکنش خرید شارژوبسته در سال گذشته توانسته است کاربران بیشتری را به خود جذب کند.

پشتیبانی

در بخش دیگری از گزارش به پشتیبانی این شرکت اشاره شده است که دهم آبان ماه با بیش از ۹۸۴۰ تماس پرکارترین روز کاری بخش پشتیبانی در این شرکت بوده است. سداد همچنین در اردیبهشت ۱۴۰۱ توانسته اولین مرحله از سه گانه ورود به بورس را پشت سر بگذارد و در نیمه اول ۱۴۰۲ عرضه سهام آن انجام خواهد شد.

گزارش سالانه سداد را از اینجا دانلود کنید

https://pvst.ir/ec4
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو