skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گزارش یک‌سالگی علی‌بابا پلاس منتشر شد

۶ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

علی‌بابا گزارش یک‌سالگی پلتفرم علی‌بابا پلاس را که در بهمن ۱۴۰۰ آغاز به کار کرد منتشر کرده است.

به گزارش روابط عمومی علی‌بابا، پلتفرم علی‌بابا پلاس به‌ عنوان بستری برای اشتراک و مطالعه نظرات و تجربه مردم از سفر در دی‌ماه سال گذشته فعالیت خود را به صورت آزمایشی آغاز و در بهمن ۱۴۰۰ به صورت رسمی شروع به کار کرد. این پلتفرم که بر پایه محتوای تولیدشده به‌دست کاربر یا UGC فعالیت می‌کند، یکی از محصولات محتوایی شرکت سفرهای علی‌باباست که در آن، مسافران نظرات و تجارب خود را از مقاصد سفرشان با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند.

حال پس از گذشت یک سال از رونمایی، علی‌بابا گزارشی از اشتراک‌گذاری تجربه سفر در این پلتفرم منتشر کرده است. اصفهان با بیشترین جاذبه گردشگری ثبت‌شده، شیراز با بیشترین نظر ثبت‌شده و جاذبه‌های مربوط به خوردوخوراک به‌ عنوان پرمخاطب‌ترین‌ها، بخشی از گزارش منتشرشده است. در ادامه به برخی از آمارهای ارائه‌شده از سوی علی‌بابا پلاس نگاهی خواهیم انداخت.

اصفهان و بیشترین جاذبه گردشگری ثبت‌شده

تا بهمن امسال، ۳۱۷۷ جاذبه گردشگری از ۱۴ شهر کشور در علی‌بابا پلاس قرار داده شده که از این تعداد، ۱۵۱۱۹ نظر و ۲۰۳۸ تصویر را مسافران ثبت کرده‌اند. از این تعداد، اصفهان با ۴۳۸ جاذبه و شیراز با میانگین هشت نظر به ازای هر جاذبه، به ترتیب پرجاذبه‌ترین و بیشترین نظر ثبت‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.

بیشترین نظرات ثبت‌شده در تقویم

بر اساس آمار منتشرشده از سوی علی‌بابا پلاس، ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ بیشترین تعامل در یک روز با ۳۷۹ نظر به ثبت رسیده است. همچنین فروردین ۱۴۰۱ به‌ عنوان پرنظرترین ماه شناخته شده و آبان ۱۴۰۱ پرترافیک‌ترین بازه زمانی در سال گذشته بوده است.

جاذبه‌های گردشگری مربوط به خوردوخوراک، پرمخاطب‌ترین جاذبه‌های ۱۴۰۱

در علی‌بابا پلاس، جاذبه‌های شهرهای مختلف در چهار دسته «خوردوخوراک»، «جاذبه‌های گردشگری»، «بازار و خرید» و «اقامت و هتل» تقسیم می‌شوند. بر این اساس، پرمخاطب‌ترین گروه با ۱۳۵۳ جاذبه، مربوط به دسته خوردوخوراک می‌شود که از میان آنها، رستوران‌ها با ۷۳۳ جاذبه، بیشترین مخاطب را به خود اختصاص داده و پس‌ از آن کافی‌شاپ‌ها و مراکز آبمیوه‌ و بستنی قرار دارند.

جاذبه‌های گردشگری محبوب در شهرهای مختلف

اطلاع از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار یکی از دغدغه‌های مسافران هنگام سفر به شهرهایی است که نمی‌شناسند. علی‌بابا پلاس بر اساس تعداد نظرات ثبت‌شده برای جاذبه‌های گردشگری هر شهر، فهرستی از پرطرفدارترین‌ها منتشر کرده که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌شود.

گفتنی است بیشترین نظر ثبت‌شده در میان تمام جاذبه‌های گردشگری شهرهای مختلف مربوط به تخت جمشید با ۶۴ نظر ثبت‌شده است.

بیشترین عکس‌ها در دل اماکن تاریخی و مذهبی

ثبت تصویر برای هر جاذبه گردشگری و انتشار به نام صاحب عکس، یکی دیگر از بخش‌های علی‌بابا پلاس است که به کمک آن افراد می‌توانند تجربه خود را از سفر به مکان‌های مختلف با دیگران به اشتراک بگذارند.

طبق آمار ثبت‌شده در یک سال گذشته، بیشترین تصاویر ثبت‌شده مربوط به اماکن تاریخی و مذهبی بوده و جاذبه‌های گردشگری با بیشترین تصویر ثبت‌شده به ترتیب عبارت‌اند از: تخت جمشید، حرم امام رضا(ع)، کلیسای وانک، آرامگاه سعدی، باغ دولت‌آباد، ارگ کریم‌خان زند، میدان شهرداری رشت، هتل میراژ، محله فهادان و تنگه چاهکوه.

https://pvst.ir/e99

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو