skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آموزش

نسرین ابویی

نویسنده میهمان

آموزش دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام و بازگردانی آن

نسرین ابویی
نویسنده میهمان

۱۹ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : 3 دقیقه

دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

برای بوکمارک این نوشته

بسیاری از ما به عنوان کاربران اینستاگرام ممکن است گاهی بخواهیم به صورت موقت از این شبکه اجتماعی فاصله بگیریم. دلیل این کار می‌تواند یک استراحت کوتاه ذهنی باشد یا به دنبال حداکثر استفاده از زمان یا افزایش تمرکز بیشتر برای انجام کاری خاص باشیم. به هر حال دلیل این کار هر چه که باشد، خوب است بدانید که اینستاگرام راهکاری برای چنین شرایطی در اختیار کاربرانش گذاشته و آن دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام است.

با استفاده از این قابلیت می‌توانید به صورت موقت از اینستاگرام فاصله بگیرید و هر زمان تمایل داشتید، دوباره با حفظ اکانت و اطلاعاتتان به این فضا برگردید. در این مطلب قصد داریم نحوه دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام را توضیح دهیم.

نحوه دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام چیست؟

مهم‌ترین نکته در مورد  نحوه دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام این است که انجام این کار از طریق اپلیکیشن امکان‌پذیر نیست بنابراین لازم است از طریق مرورگر کامپیوتر یا گوشی وارد سایت یا نسخه وب اینستاگرام شوید و سپس مراحل زیر را طی کنید.

پس از ورود به سایت لازم است با تایپ کردن نام کاربری و رمز عبورتان به اکانت اینستاگرام خود وارد شوید. در صورت فراموش کردن پسوردتان می‌توانید مانند اپلیکیشن از گزینه «Forget password» کمک بگیرید.

بعد از ورود به اکانت، بر روی گزینه «ویرایش پروفایل یا Edit Profile» کلیک کنید.

در پنجره باز شده در قسمت سمت راست پایین صفحه گزینه «حذف موقت اکانت یاTemporarily disable my account»  را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.

در این مرحله اینستاگرام در مورد دلیلتان برای دی اکتیو کردن اکانت می‌پرسد؛ البته انتخاب گزینه‌ها تفاوتی با هم ندارد و می‌توانید هر گزینه‌ای که مایل بودید به عنوان دلیل دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام‌تان انتخاب کنید.

مجددا از شما خواسته می‌شود تا پسورد خود را وارد کنید و در نهایت با کلیک بر روی گزینه «Temporarily Disable Account» فرایند دی اکتیو کردن اکانتتان تکمیل خواهد شد.

حال لازم است دو سوالی که ممکن است در این فرآیند به ذهن کاربران خطور کند را در قالب دو نکته پاسخ دهیم.

اولین نکته این است که منظور از دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام و تفاوت آن با پاک کردن اکانت چیست؟ دی اکتیو کردن در واقع به معنی غیر فعال کردن موقت اکانت است. همان‌گونه که گفتیم، می‌توانید هر زمان که بخواهید دوباره به اکانت خود برگردید و از مزایای حفظ اطلاعات قبلی برخوردار شوید. اینستاگرام به جز دی اکتیو کردن، روش دیگری برای غیرفعال کردن اکانت خود نیز ارائه داده که البته غیر قابل برگشت است و به آن پاک کردن اکانت گفته می‌شود. پاک کردن با از بین رفتن اطلاعات کاربر برای همیشه و عدم دسترسی به اکانت در آینده همراه است.

بازگرداندن حساب دی‌اکتیو شده

نکته دیگر در مورد روش فعال کردن اکانت پس از دی اکتیو کردن آن است که به راحتی و در واقع با یک بار ورود شما به حساب کاربری‌تان قابل انجام است. البته این کار بلافاصله پس از دی اکتیو کردن امکان‌پذیر نیست و به چند ساعت زمان نیاز دارد.

برای بوکمارک این نوشته

https://pvst.ir/edl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top
جستجو