skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی: اینماد برخی لندتک‌ها تمدید می‌شود

۲۶ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تمدید اینماد برخی لندتک‌ها را تایید کرد و  از برآورد  ۳۰۰ هزار میلیاردتومانی حجم مبادلات تسهیلات‌یارها خبر داد.

به گزارش پیوست، امین کلاهدوزان، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، در پاسخ به پرسش پیوست پیرامون ساماندهی حوزه لندتک‌ها گفت: هم اکنون مجموعه‌های لندتکی که منابع مالی آنها از بانک‌ها تامین می‌شود و به اصطلاح خلق پول نمی‌کنند مورد تایید ما هستند و اینماد آنها تمدید خواهد شد.

کلاهدوزان در ابتدا گفت: در تمام دنیا توسعه تجارت الکترونیکی با دو بال فناوری مالی و فناوری لجستیکی پیش می‌رود. از نظر من رمزارزها ۵ درصد بازار فین‌تک را تشکیل نمی‌دهند و باید گفت انجمن برای ۹۵ درصد دیگر چه برنامه‌ای دارد؟

او درباره اقدمات مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت: ما در جلسه‌ای که با ۱۳ لندتک داشتیم پیشنهاد همکاری دادیم که از این میان تنها سه مجموعه لندتکی پا پیش گذاشتند. نمی‌توان منتظر بود تا دولت در عرصه نوآوری حرکت کند و این بخش خصوصی است که باید این حوزه‌های نوآوری ورود کند.

ضمن معارفه هیات مدیره جدید انجمن فین‌تک نصر در دیدار با امین کلاهدوزان، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی چالش‌ها و دغدغه‌های جاری این صنف بررسی شد.

در این دیدار مهدی فاطمیان، رئیس انجمن فین‌تک، گفت: ما در این دوره جدید انجمن تلاش داریم با تغییر رویکرد، تعامل بیشتری با سازمان‌ها و نهادها داشته باشیم. امروز الزام اینماد را پذیرفته‌ایم اگرچه با آن مخالفیم. حوزه فعالیت فین‌تک‌ها امروز از شفافیت بالایی دارد و شبکه پرداخت نیز بهینه‌تر شده است. در حالی که مسئله کارت به کارت با عدم شفافیت مواجهه است و بانک مرکزی از ارائه داده‌های این حوزه اقتصادی امتناع نمی‌کند.

او درباره اولویت‌های این انجمن اضافه کرد: در تعامل با مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وب سرویس صدور خودکار اینماد ایجاد شد که تاکنون به کسب‌وکارهای قابل توجهی اینماد تعلق گرفته است. اما همچنان پیگیر صدور اینماد برای رمزارزها و لندتک‌ها هستیم و امیدواریم گره‌های موجود باز شود و فعالین این حوزه بتوانند اینماد دریافت کنند.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی عنوان کرد: امیدواریم انجمن فین‌تک کلاه صنفی بر سر بگذارد و دیگر بخش‌های این عرصه را فعال کند. ما در حوزه تنظیم‌گری در چارچوب‌های تعریف شده پشتیبان انجمن هستیم و همچنان ساماندهی بازارها را در دستور کار داریم. اما در بازارهایی که تنها در اختیار ماست مسلما تاثیرگذاری بهتری می‌توانیم داشته باشیم. در حال حاضر نیز در بحث خرید و فروش فلزات گران‌بها اقدماتی انجام داده‌ایم و در آینده نزدیک چند مجوز در این حوزه صادر خواهد شد.

او در آخر درباره وضعیت تسهیلات‌یارها گفت: برای تامین مالی زنجیره‌ای قرار شد تسهیلات‌یارها(لندتک‌ها) ورود کنند و در حال حاضر دو سه مجموعه اضافه شده است. همچنین حجم مبادلات این بازار را در حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان ارزیابی می‌کنم که توانسته‌اند خرید اقساطی را امکان‌پذیر کنند.

https://pvst.ir/e76
برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو