skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گوگل رقیب ChatGPT را معرفی کرد

۱۸ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

رقیب ChatGPT

گوگل در حال طراحی و کار روی یک چت ربات به نام Bard است. این سرویس هوش مصنوعی مکالمه آزمایشی قرار است رقیب ChatGPT شرکت OpenAI شود که هم اکنون توسط گروه محدوی درحال آزمایش است.

چندی پیش اخباری مبتنی بر طراحی چت رباتی توسط شرکت گوگل منتشر شد اما به تازگی با انتشار یک پستی توسط مدیرعامل گوگل چنین بنظر می‌رسد که باید در هفته‌های آینده منتظر در دسترس عموم قرار گرفتن چت ربات گوگل باشیم.

Sundar Pichai، مدیرعامل گوگل با انتشار پست وبلاگی از آغاز به کار این پروژه خبر داد و این ابزار را که قابلیت پاسخگویی به سوالات کاربران را دارد به عنوان یک «سرویس هوش مصنوعی مکالمه آزمایشی» توصیف کرد.

مدیرعامل گوگل همچنین اضافه کرد که تا پیش از در دسترس عموم قرار گرفتن این ابزار در هفته‌های آینده قرار است که این چت ربات توسط گروهی از کاربران مورد اعتماد گوگل آزمایش شود و مورد استفاده قرار بگیرد.

از ویژگی‌ها و قابلیت‌های این ربات ساخت گوگل اطلاعات کافی‌ای در اختیار نیست اما همانگونه که این ربات به رقابت با ChatGPT به میدان آمده است انتظار می‌رود که به مانند آن این ابزار نیز برای استفاده، رایگان باشد.

مدیرعامل گوگل درباره امکانات این ابزار مدعی شده است که Bard می‌تواند خروجی خلاقیت و سکوی پرتاپ کنجکاوی باشد و به شما کمک کند تا اکتشافات جدید تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا را برای یک کودک ۹ ساله توضیح دهید. یا اینکه اطلاعاتی درباره بهترین مهاجمان در حال حاضر دنیای فوتبال کسب کنید، همچنین مواردی را جهت افزایش توانمندی و تقویت مهارت‌هایتان ارائه می‌دهد.

ربات چت Bard گوگل

Sundar Pichai گفته است که Bard از اطلاعات وب استفاده می‌کند تا پاسخ‌های جدید و باکیفیتی ارائه دهد. البته همانطور که قبلاً اعلام شده بود، ممکن است که این چت ربات درباره رویدادهای اخیر جهان نیز نظر بدهد و به سوالاتی که در همین زمینه از او پرسیده می‌شود پاسخگو باشد. این قابلیت موضوع مهمی است کهChatGPT با آن درحال مبارزه است.

گوگل همواره در حیطه هوش مصنوعی محتاطانه‌‌تر عمل می‌کرد اما با توجه به رشد خیره‌کننده ChatGPT و استقبال کاربران از آن موجب شد تا گوگل زودتر دست به کار شود و از ربات چت خود رونمایی کند.

طراحی و راه‌اندازی چت ربات Bard گوگل بیانگر یک تغییر اساسی و یک اقدام جسورانه‌تر در برابر فناوری هوش مصنوعی است. مدیرعامل گوگل درباره نوع عملکرد این ربات با تأکید بسیار می‌گوید که Google بازخورد خارجی را با آزمایش داخلی شرکت خودمان بررسی می‌کند تا این اطمینان حاصل شود که پاسخ‌های ارائه شده از سمت Bard از لحاظ کیفیت، امنیت و صحت اطلاعات با داده‌های واقعی مطابقت داشته باشد و در سطح بالایی قرار بگیرد. این سیستم که بطور کلی سازماندهی شده است و به کاربران از ابعاد مختلف ضمانت داده شده است اما ممکن است این فناوری جدید کاربران را غافلگیر کند و کاربارن در فرآیند جست و جو کاربران را با بروز خطاهایی روبه رو شوند .

تاثیراتی که ربات چت مایکروسافت در این مدت زمان کوتاه بر بسیاری از فعالیت‌ها داشته قابل توجه است. تحت‌ تاثیر قرار دادن آینده بسیاری از مشاغل، در خطر نابودی قرار گرفتن برخی از حرفه‌ها و به وجد آوردن گوگل برای تولید ربات چت از جمله اساسی‌ترین پیامدهای ChatGPT است.

مایکروسافت که روی این پروژه هزینه هنگفتی را متقبل شده قرار است  ChatGPT را در موتور جست‌ و جوی Bing و سایر برنامه‌های نرم‌افزاری خود ادغام کند.

 

https://pvst.ir/e55

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو