skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

یاهو دوباره به صنعت جستجو برمی‌گردد

۱۱ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

موتورجستجوی یاهو

به نظر می رسد بخش جستجوی شرکت یاهو به بازگشت دوباره‌ای به صنعت جستجو فکر می‌کند. یاهو که در ابتدا یکی از پرطرفدارترین موتورهای جستجوی اینترنت بود با قدرت گرفتن گوگل تقریبا از این صنعت محو شد.

پست‌های حساب‌های اجتماعی و گفته‌های مدیران این شرکت نشانگر بازگشت دوباره این شرکت به صنعت جستجو است. این شرکت به دنبال استخدام یک مدیر ارشد محصولی برای پلتفرم جستجوی خود است که باید رهبری طرح‌های جدید این شرکت در حوزه جستجو را برعهده بگیرد.

شرکت یاهو چند هفته پیش درخواستی برای جذب «مدیر ارشد محصولی بخش جستجوی یاهو» منتشر کرد. در این درخواست تصریح شده است که:

«ما به دنبال یک مدیر محصول برای بخش جستجوی یاهو هستیم. به دنبال فردی هستیم که به فراتر از وضعیت فعلی و تغییر نحوه ارتباط و استفاده مردم از جستجو فکر کند.»

«شما به عنوان مدیر محصول جستجو به ساخت استراتژی و نقشه راه‌ جستجوی ما کمک کرده و اجرای آن را رهبری می‌کنید. نامزد ایده‌آل باید از مهارت‌ها سازمانی و تخصص عمیق برای همکاری با تیم‌های طراحی، علم، مهندسی و دیگر تیم‌های مرتبط کمک بگیرد. این شما هستید که اولویت بندی ما برای تجربه جستجوی مشتریان را مشخص و این ایده را به واقعیت تبدیل می‌کنید. همچنین رهبری فرایند جستجو و تقویت محتوا در اکوسیستم عظیم یاهو برعهده شما است و باید تجربیات جدید و نوآورانه‌ای را در سطوح مختلف و اپلیکیشن جستجو خلق کنید. این جایگاه مسئولیت شناسایی و مستند‌سازی پیش‌نیازهای محصولی و تجاری و اجرایی کردن یک مفهوم و درعین حال همکاری با سهام‌داران مختلفی مثل بازاریابی، فروش، ویراست، طراحی، UXR و دیگر تیم‌ها را برعهده دارد.»

یاهو در توییتر نیز حساب کاربری بخش جستجوی خود را فعال کرده و تیزرهایی را در این خصوص منتشر کرده است.

برایان پرووست، نماینده ارشد و مدیرعمومی یاهو در شبکه اجتماعی لینکدین در پستی که به این جایگاه جدید شغلی اختصاص داشت نوشت:

«در سال‌های پیش رو نوآوری‌های بسیاری را در حوزه جستجو خواهیم داشت و کمتر جایی است که شما بتوانید تا این حد تاثیرگذار باشید. اگر به جستجو و ساخت تجربیات محصولی علاقه دارید خوش‌حال می‌شویم که با ما ارتباط بگیرید.»

کارن چین، مدیر ارشد محصولی یاهو نیز در یک پست لینکدینی گفت:

«آیا به دنبال ایجاد تجربیات معنادار و خلاق برای میلیون‌ها کاربر هستید؟ ما به دنبال یک مدیر محصول با تجربه جستجو هستیم که جستجو را وارد مرحله بعدی کند! به اشتراک بگذارید و به ما بپیوندید.»

جیم لانزون، مدیرعامل یاهو، که از سپتامبر ۲۰۲۱ رهبری این شرکت را برعهده گرفته است نیز تخصص بالایی در حوزه جستجو دارد.

لانزون پیش از یاهو هفت سالی را در شرکت Ask.com فعالیت کرده است. او فعالیت خود در شرکت Ask را ابتدا به عنوان مدیر محصول آغاز کرد و سپس به نایب رئیس و مدیرعمومی ترفیع یافت و نهایتا در سال ۲۰۰۶ به مدیرعامل این شرکت تبدیل شد.

او پس از Ask.com نماینده و مدیرعامل شبکه CBS بود و پس از آن هم مدیرعاملی تیندر و حالا یاهو را در کارنامه خود دارد. باید دید که بخش جستجوی یاهو تحت رهبری لانزون به کدام سو می‌رود. او یکی از مدیران خلاقی است که نوآوری‌های متعددی را برای شرکت Ask به ارمغان آورد.

یاهو در اولین سال‌های شکل‌گیری صنعت جستجو یکی از بزرگترین بازیگران این حوزه بود و بازگشت دوباره این شرکت با ایده‌ها، رابط‌های کاربری و مفاهیم جدید هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد. موفقیت چشمگیر گوگل باعث شد تا این شرکت از صحنه اصلی کنار برود و هنوز نتوانسته جایگاه خود را پس بگیرد. حتی ماریسا مایر، یکی از اولین مدیران گوگل نیز نتوانست یاهو را نجات دهید.

ورود دوباره یاهو به صنعت جستجو و رقابت با پادشاه بی چون و چرای این حوزه هیجان انگیز به نظر می‌رسد. لانزون می‌گوید: «همیشه راهی برای دور زدن قله وجود دارد. نیازی نیست مستقیم از آن بالا بروید. ما از شروع دوبار هیجان زده‌ایم و تا صبورانه به دنبال راهکار می‌گردیم.»

منبع: Searchengineland

https://pvst.ir/e3p

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو