skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

تحریریه پیوست

افزایش بیش از دو برابری تبادل رزومه در پنجمین نمایشگاه کار

تحریریه پیوست

۱۱ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بررسی آمار و ارقام پنجمین نمایشگاه کار که در روزهای پنجم تا هفتم بهمن برگزار شده بود، نشان می‌دهد ۴۰ هزار و ۳۸۷ تبادل رزومه برای استخدام انجام شده است. در حالی که در چهارمین دوره این نمایشگاه که سال ۱۴۰۰ برگزار شد ۱۸ هزار و ۱۰۰ تبادل رزومه صورت گرفته بود. به نظر می‌رسد تعدیل نیرویی که به دنبال محدودیت‌های اینترنت در شرکت‌‌های بزرگ رخ داد در این افزایش تقاضا بی‌تاثیر نیست.

به گزارش پیوست، در پنجمین نمایشگاه کار که توسط جاب ویژن و باما کار شریف برگزار شده بود، حدود ۱۱۰۰ موقعیت شغلی ارائه شد که نسبت به دوره چهارم، چهارصد عدد افزایش داشته است. تعداد سازمان‌های حاضر در پنجمین دوره این نمایشگاه حدود دو برابر چهارمین نمایشگاه کار بوده است.

نسبت زنان به مردان متقاضیان کار در این نمایشگاه ۴۴ به ۵۶ بوده است. ۵ درصد کارجویان کمتر از ۲۲ سال، ۲۲ درصد بین ۲۳ تا ۲۶ سال، ۳۷ درصد بین ۲۷ تا ۳۲ سال، ۲۰ درصد بین ۳۳ تا ۳۷ سال و ۱۶ درصد بالای ۳۸ سال سن داشتند.

در پنجمین دوره نمایشگاه کار، ۱۲ درصد متقاضیان کار دارای سابقه کاری‌ نبودند. ۲۰ درصد آن‌ها کمتر از دو سال و ۵۰ درصد کارجویان دو تا ده سال تجربه کاری داشتند. ۱۸ درصد از افرادی که به غرفه‌های حاضر در این نمایشگاه رزومه دادند، بیش از ده سال سابقه کار در شرکت‌ها یا سازمان‌های مختلف داشتند.

متقاضیان کار در این نمایشگاه از لحاظ میزان تحصیلات به چهار گروه کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم شده‌اند که به ترتیب سهمی ۵، ۵۱، ۳۵ و ۹ درصدی دارند.

بنا بر آمار و اطلاعاتی که جاب ویژن در اختیار پیوست گذاشته است، ۷۳ درصد متقاضیان کار فارغ‌التحصیل و مابقی دانشجو بوده‌‌اند که از میان آن‌ها هفت درصد دانشجوی دکتری، ده درصد دانشجوی کارشناسی ارشد و ده درصد هم دانشجوی کاردانی و کارشناسی هستند.

موقعیت شغلی فعلی ۳۲ درصد ارائه‌‌دهندگان رزومه کارمند، ۳۶ درصد کارشناس، ۱۴ درصد کارشناس ارشد، ۱۰ درصد مدیر میانی، ۶ درصد مدیر ارشد و ۲ درصد معاونت بوده است.

۸۲ درصد کارجویان که به سازمان‌های حاضر در این نمایشگاه رزومه داده‌اند ساکن شهر تهران، پنج درصد ساکن شهرستان‌های استان تهران و هشت درصد ساکن استان البرز هستند.

https://pvst.ir/e3n

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو