skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فناوری

تحریریه پیوست

نامه رئیس نصر تهران به وزیر ارتباطات: اسامی شرکت‌های دارنده اینترنت بدون فیلتر را اعلام کنید

تحریریه پیوست

۱۱ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

حسین اسلامی، رئیس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، پس از تکذیب نامه منتسب به این تشکل صنفی، نامه‌ای خطاب به وزیر ارتباطات نوشته و در آن از زارع‌پور خواسته لیست شرکت‌هایی را که به اینترنت بدون فیلتر دسترسی دارند اعلام کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران حسین اسلامی، رئیس هیات مدیره این سازمان در ادامه پیگیری‌های مربوط به شفاف‌سازی دسترسی به اینترنت بدون فیلتر و مخالفت با اینترنت طبقاتی، نامه‌ای خطاب به عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارسال کرد. در این نامه آمده است: «پس از محدودیت‌های ایجادشده در دسترسی به اینترنت، اخبار واصله، اشاره به درخواست دسترسی برخی نهادها، دستگاه‌ها، شرکت‌های نرم‌افزاری و… به اینترنت بدون فیلتر دارد. مستحضرید که این سازمان، مخالف محدودیت‌های اعمال شده چند ماه اخیر است و آن را به نفع کسب‌وکارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نمی‌داند. علاوه بر آن، این سازمان معتقد است که به هم خوردن بی‌طرفی شبکه و وجود سطوح دسترسی مختلف کسب‌وکارها به اینترنت، بر هم زننده تعادل بازار است.»

در ادامه این نامه آمده: «لذا، این حق را برای اعضای خود قائل است که اطلاعات دقیقی از این موضوع داشته باشند، تا بتوانند بر اساس آن برنامه‌ریزی‌های لازم را برای کسب‌وکار خود انجام دهند. لذا خواهشمند است در مورد صحت وجود یا عدم وجود چنین رویه‌ای اعلام نظر فرموده و در صورت تایید، دستور فرمایید تا لیست شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که دارای این دسترسی هستند، را به این سازمان اعلام فرمایند. پیشاپیش از حسن توجه جنابعالی کمال تشکر را دارد.»

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای همچنین ادعا کرده تنها تشکلی است که از ابتدای مطرح شدن موضوع اینترنت و وی‌پی‌ان طبقاتی با آن مخالفت کرده است.

پیش از این نیز تصویر نامه‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود که در آن حسین اسلامی از وزیر ارتباطات خواسته بود شرایط دسترسی به اینترنت بدون فیلتر را اعلام کند. نصر تهران پس از مدتی اعلام کرد نامه مزبور مورد تایید این سازمان نیست.

https://pvst.ir/e3d

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو