skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

تحریریه پیوست

مدیرعامل ایرانسل از ورود ایرانسل و اسنپ به بورس خبر داد

تحریریه پیوست

۲۲ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۴ دی ۱۴۰۱

بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل

مدیرعامل ایرانسل، با تاکید بر پیگیری فرایندهای  ورود ایرانسل به بازار سرمایه، از تکلیف ایرانسل به‌ اسنپ به‌عنوان سهامدار ایرانی این شرکت برای پیگیری عرضه سهام اسنپ در بورس گفت. او همچنین از تشکیل کمیته پذیرش بورس و نیز اتمام مراحل قانونی برای ورود ایرانسل به بورس در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پیوست، ورود ایرانسل به بورس از ابتدای شکل‌گیری آن تاکنون مطرح بوده است. در تابستان ۱۴۰۱ مدیرعامل وقت شرکت بورس اوراق بهادار تهران، از پیوستن ایرانسل به جمع شرکت‌های بورسی استقبال کرده بود چنانکه در آن زمان نقشه راه ورود ایرانسل به بورس نیز مطرح و مقرر شده بود تا نیمه نخست امسال، بررسی‌ها برای انجام فاز پذیرش ایرانسل در بورس آغاز شود. حال مدیرعامل ایرانسل از اتمام اقدمات قانونی اولیه برای ورود ایرانسل به بورس تا پایان سال خبر می‌دهد. از طرفی پیش از این ورود اسنپ به بورس نیز با عرضه سهام تپسی در تابستان امسال، از سوی محمد خلج، مدیرعامل این شرکت تایید شده بود. در خردادماه ۱۴۰۱ مدیرعامل اسنپ عنوان کرده بود این شرکت از لحاظ ساختار داخلی، مالی و حقوقی تا پایان سال برای ورود به بورس آماده می‌شود.

با این حال، بیژن عباسی‌آرند، مدیرعامل ایرانسل، در گفت‌وگو با پیوست به‌عنوان سهامدار ایرانی اسنپ، اقدام برای بورسی شدن این شرکت را تایید کرد و گفت: ایرانسل به اسنپ تکلیف کرده است که بخشی از سهام خود را در بورس تهران عرضه کند. امیدواریم با برطرف شدن پیچیدگی‌های موجود در این حوزه امکان ورود اسنپ به بورس نیز مهیا شود.

مدیرعامل ایرانسل در ادامه با اشاره به تصمیم ایرانسل برای ورود به بورس گفت: در هیات مدیره برای ورود ایرانسل به بورس تصمیم‌ اولیه گرفته شد و از ابتدای امسال همه اقدامات قانونی را برای این مهم انجام دادیم. در ادامه نیز جلساتی با مدیران بورس برگزار کردیم و تمام اسناد و مدارکی که برای بورسی شدن ایرانسل لازم بود به آنها ارائه کردیم.

بیژن عباسی‌آرند، از تشکیل کمیته پذیرش بورس برای ایرانسل خبر داد و افزود: فکر می‌کنیم اواخر این ماه یا ماه آینده جلسه کمیته پذیرش بورس برگزار می‌شود و ان‌شالله پذیرش ایرانسل در بورس مورد تایید این کمیته قرار می‌گیرد. به این ترتیب خود سهام شرکت ایرانسل، امکان عرضه در بورس را پیدا می‌کند.

عباسی‌آرند درباره زمان عرضه سهام ایرانسل در بورس عنوان کرد: در حال حاضر زمان عرضه در بورس مشخص نیست چراکه معمولا فرایند ورود به بورس پیچیده است. با این وجود وقتی بورسی شدن ایرانسل در هیات پذیرش بورس قطعی و مصوب شود بایستی با سازمان بورس برای زمان مناسب عرضه سهام، همکاری و تعامل کنیم. البته تعیین زمان عرضه بر اساس تصمیم و توافق دو طرفه، از سمت سازمان بورس و سهامداران مشخص خواهد شد.

https://pvst.ir/dxg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو